Yazı Detayı
15 Kasım 2020 - Pazar 11:41 Bu yazı 1234 kez okundu
 
Özlem Gürer Kimdir ?
Özlem Gürer
 
 

“Hayatımın bir döneminde başım dara düştü, kilitlenip kaldım, hiçbir şey yolunda gitmiyordu. Bu bana nimet oldu, uyuduğum uykudan uyandım. Böylece hem derdimin çaresini aradım hem de derdi olanlara nasıl yardım edebileceğimin eğitimini aldım. O süreçte şunu anladım: Rabbime ne kadar güvenirsem o kadar huzurlu oluyordum, ne kadar şükredersem işlerim o kadar yoluna giriyordu. Gönül kabıma ektiğim tohumların ne kadar önemli olduğunu anladım ve anladıklarımı herkesle paylaşma peşine düştüm." Diyor, Vesile KARA…

Yazarımız Vesile KARA kitabıyla kalplere dokunup, hayatla nasıl başa çıkabileceğimizi anlatıyor.

Öncelikle benimle röportaj yaptığınız için teşekkür ederim.

 

1.Kısaca kendinizi anlatır mısınız?

                                                                    

Ben vesile kara İstanbul doğumluyum ilkokulu kazım Karabekir ilkokulunda okudum ortaokulu Bakırköy mi hatip lisesi lise Siyavuşpaşa kız meslek lisesi çocuk bölümü 15 yıl anaokulu öğretmenliği yaptım bir kamu kurulunda çalışıyorum halkla ilişkiler şefiyim onun haricinde yazar yaşam koçu enerji Ve regresyon NLP ve EFT uygulayıcısıyım. Bekârım halen İstanbul’da yaşamaya devam ediyorum. Hafta sonları ve akşam belli saatlerde yaşam koçluğuma devam ediyorum. Seminerler düzenliyorum Liseler Türkiye çapındaki diğer illerde başta Diyarbakır olmak üzere bazı yerlere gittim yurtdışı Hollanda Almanya ve benzeri yerlere gittim bunla korona biterse devam edeceğim.

Ne kadar güzel hem yazarak hem de konuşarak insanların kalplerine dokunuyorsunuz.

Teşekkür ediyorum.

 

  1. Ne kadar zamandır yazıyorsunuz?

Ben, yaşam koçluğuna başladığımda bir kitap yazmam gerekli olduğunu düşündüm o aralarda ve halen okullar açılır ise seminerler veriyorum. Tercihim lise öğrencileri ve hanımlar Yurtiçi yurtdışı seminerlerime devam ediyorum ve bundan dolayı kendimi daha iyi ifade edebilmek için kitap yazmaya karar verdim iki yıl kadar önceydi ve ilk kitabımı bir cesaret göstererek çıkarttım 1:30 yıl oldu hatta iki yıla gidiyor doğum günümde 14 Şubat’ta çıkartmıştım ikinci yılım olacak ikinci kitabım halen hazırlık aşamasında ona da ufak ufak devam ediyorum.

Yaşam koçluğuna başlayış yılın yedi yıl önceydi 1.2 yıl oyalandım Sonra üçüncü yıldan sonra çalışmalarıma başladım dördüncü yılında yazmaya karar verdim ve sonunda çıkarttım iki yıl oldu. İnşallah güzel olmuştur şimdiye kadar olumlu sonuçlar aldım.

Bu kadar emeğe olumsuz sonuç aldığınız düşünmüyorum açıkçası.

Sizin güzel düşünceniz sağ olun, Şükür dönüşler güzel evet.

 

3. yazmanızda en büyük etken nedir?

Yazmaya karar vermemin en büyük etkeni Bu kadar eğitim aldım halen almaya devam ediyorum ve ben bu yola çıkarken insanların gönüllerine dokunmayı biraz da olsa onlara yardım edebilmeyi düşünerek yola çıktım bu terapistlik yaparken Yaşam koçluğu yaparken tek kişi ile sınırlı kalıyor idi bundan dolayı daha fazla kitleye sesimi duyurmak bir nebze de olsun yardım edebilmek amacıyla kitap çıkartmaya karar verdim. Bilhassa gençlerin bu tür sade yalın dil ile bazı şeyleri anlamaları için yola çıktım çünkü detaylı olduğunda bazı gençlerimiz kitap okumuyor belki basit sade bir dil ile onlara ulaşabilirim düşüncesiyle yazdım.

Aslında evet hem bu şekilde kalıcılığı ve etkisi de daha güçlü oluyor.

Evet, kesinlikle.

 

4. yazarken çektiğiniz en büyük zorluk nedir peki?

Yazarken çıktım en büyük sorun maalesef etrafından olumsuz önüme engel koyan sözleri hareketleri oldu bir de ben daha önce yazmadığım için nasıl yazarım araştırması oldu fakat ben ters psikoloji ile çalışıyorum bana bir şeyi yapamazsın Denildiği zaman mutlaka o işi yaparım Allahlın izniyle ben de etrafımın negatif olumsuz aşağı çeken hareket ve sözleri oldu.

Ama aldırış etmeden yolunuza devam etmeniz hem sizin hem de okurlarınız için bence en hayırlısı olmuş. Sizi olumsuzluklara iten insanlara sizin kitabınızı tavsiye ediyorum o halde.

Çok teşekkür ediyorum bende.

 

5. kitabınız daha çok hangi yaş gruplarında ilgi çekiyor?

15 yaş itibari ile ve diğer yaş grubuna hitap ediyor. Lise ve gençlik ve az kitap okuyan kesime daha çok.

Anlıyorum, peki;

 

6. Yazarken ilham aldığınız şey nedir? Bir kişi olabilir bir nesne olabilir. O ilham periniz size ne olunca geliyor?

Doğruyu söylemek gerekirse bir ilham Perim de yok ben dediğim gibi bir şey yapmaya karar verdiğimde in de bir tetikleyici olması gerekmiyor tetikleyen benim olumsuz çevrem oluyor. O ilham perisi dediğiniz ile bir perisi bana bir şeyin yapamayacağını söylemesi yeterli.

Gerçekten de ters psikoloji

 
Etiketler: Özlem, Gürer, Kimdir, ?,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı