Yazı Detayı
27 Ocak 2021 - Çarşamba 00:30 Bu yazı 1124 kez okundu
 
İyiliğin Tanımı Asiye Gül ve Yol Arkadaşları.
Çepni Mustafa Can
haber@gebzeninsesi.com
 
 

Pandemi sürecinde herkes gibi bende Gazeteci olarak çok şeyden mahrum kaldım. Özellikle herkes gibi tanıdığımız sevdiğimiz insanlardan ayrı kalmak gibi Bende pandeminin bir nebze’de olsa azaldığı bu günlerde Sosyal mesafe kurallarına uyma kaydıyla ziyaretlerimi gerçekleştiriyorum.

26.01.2021 Pazertesi günü Asiye Gül ablam ile telefonlaştık ve ofisinde görüşmek için sözleştik.

Nihayetinde buluşmamız öğleden sonra ofisinde  gerçekleşti.

    

 

Uzun yıllardır tanıdığım Asiye Gül ile iyilik kervanı'nın nasıl başladığı ve nereden nerelere geldi ile ilgili güzel bir sohbet başlangıcı yaptık.

Sohbetimizi devamında  geçmişlere giderek Asiye Gül’ün kendi tarifi ile kömürlükte  başlayıp etrafındaki 2-3 kişi ile beraber Mahalle geneline yayılan ilk hareketi daha sonra Beylikbağı’nın tüm mahallelerine Gebze'nin tamamına ve Kocaeli geneline yayılarak iyiliği ün yapmış ve yapmış olduğu güzellikler iyilikler Kocaeli dışına aşarak; ''İstanbul'a ve Avrupa'ya hatta Afrika ellerine  kadar uzandı''.

Kömürlük'te başlayıp yaklaşık 7-8 senedir hiçbir menfaat ve çıkar gözetmeksizin bu hareketi bir çığ gibi büyütüp yüzlerce binlerce yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım ulaştırmak zor iş ama hepsinden önemlisi tarifsiz bir duygu.

 

İyilik hareketi ile hareket eden insanlarla beraber ihtiyacı olanların  ihtiyacını karşılamak gerçekten ayrı onur ve gurur.

 

Asiye Gül'ü bende şahsen 10 yıldır tanıyorum ve yapmış olduğu tüm güzelliklere bizzat şahidim.

İlk başlarda hareketin içinde aktif rol almıştım.

 Bazı sebeplerden dolayı biraz ara verdim. Ama bundan sonraki süreçte iyilik Kervanı’nın değişmez kadrosunda olacağım ve seslerini daha fazla kitleye duyurmak için inşallah beraber çalışacağız.

İyilik Kervanı’nın  haberlerini medyada daha sık duyurmaya çalışacağım. Ulusal ve yerel basında yayınlanması için elimden gelen tüm gayreti sergileyeceğim.

Son olarak başta Asya Gül’e ve onun yanındaki cefakar yoldaşlarına ekibindeki herkese iyilik Kervanı’nında İyilikte bulunan, iyiliğe ihtiyacı olan insanlara iyilik yapan, kim varsa herkesten Allah razı olsun Allah onlara'da yapmış oldukları iyiliğin kat kat mislini versin.

İyilikle kalın sağlıkla kalın.

 
Etiketler: İyiliğin, Tanımı, Asiye, Gül, ve, Yol, Arkadaşları.,
Yorumlar
Haber Yazılımı