Haber Detayı
24 Temmuz 2021 - Cumartesi 12:02 Bu haber 688 kez okundu
 
Yaşar Birgül 24 Temmuz Gazeteciler Basın bayramını kutladı
Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Tanıtım Başkanı Yaşar Birgül Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutladı.
GÜNDEM Haberi
Yaşar Birgül 24 Temmuz Gazeteciler Basın bayramını kutladı

Yaşar Birgül :''Türk basınında sansürün kaldırılışının 113. yıl dönümü olan bugünde tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum.

Gazetecilerin ve Basın mensuplarının, bir toplumun gözü, kulağı ve dili olduğunu belirten Yaşar Birgül gece-gündüz, tatil-bayram demeden çalışan ve büyük bir özveriyle, emek harcayarak toplumu aydınlatmak için adeta bütün zamanını işine adayan gazetecilerin gününü kutlarız.

Basın mensuplarının insanlar arasındaki iletişimi kuran, toplumları birbirine tanıtan, kaynaştıran, bilim ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek toplumu bilgilendiren en önemli işleve sahip oldukları bilinmektedir.

Basın mensubu kardeşlerimiz bu görevi yaparken hukukun standartlarından sapmadan, milletlerin, bireylerin hak ve hürriyetlerine saygı duyarak Önce Ahlak ve Maneviyat düsturuyla hareket etmelidir.

Bu düşüncelerle; Gebze’nin sosyal-kültürel ve ekonomik gelişmelerine çalışmalarıyla katkı sağlayan yerel basın çalışanları başta olmak üzere bütün basın camiasının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, yarınların ekonomik, sosyal ve mesleki konularda daha rahat ve güvenli geçmesi için sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimi sunuyorum''. Dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı