Haber Detayı
22 Nisan 2021 - Perşembe 14:00
 
Kocaeli Valisi Yavuz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı
KOCAELİ (AA) - Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
KOCAELİ Haberi
Kocaeli Valisi Yavuz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı

Yavuz, mesajında, "Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır" parolasıyla yürütülen İstiklal Mücadelesinin, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması, vatanın kurtarılması ve cumhuriyetin ilan edilmesiyle nihai hedefine ulaştığını anımsattı.

Bu anlamda Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihinin, ülkeyi işgal etme teşebbüsleri karşısında aziz milletin egemenliği eline aldığı, vatanına sahip çıktığı bir dönüm noktasını olduğunu vurgulayan Yavuz, "Dünya üzerinde tarih sahnesine çıktığı zamandan bu yana saygınlığını hiçbir dönemde yitirmemiş, kendi bağımsızlığından ödün vermediği gibi kimsenin de bağımsızlığına ve yaşama hakkına göz dikmemiş bir milletin evlatları bugün Türk bayrağının altında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile milletler topluluğunun saygın bir üyesi olarak varlığını muhafaza etmektedir. 101 yıldan bu yana dünyada yaşanan savaşların ve ekonomik krizlerin, izlenen siyasi ve ekonomik politikalarla ülkemizin zarar görmeden atlatılması, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin büyüklüğünün önemli bir göstergesidir." ifadelerini kullandı.

-"Atalarımızın bıraktığı emaneti gelecek nesillere layıkıyla taşıyacağınıza inancım tamdır"

Vali Yavuz, mesajında şunları kaydetti:

"Geçmişte olduğu gibi gelecekte de yeryüzünde barışın, huzurun ve istikrarın kaynağı olmaya sizlerle devam edeceğiz. Sizlerin böyle asil bir milletin evlatları olarak, atalarımızın bıraktığı emaneti gelecek nesillere layıkıyla taşıyacağınıza inancım tamdır. Sizleri ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; kendine güvenen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, milli ve manevi değerlerine bağlı gençler olarak yetişmenizi sağlamak, ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir. Bu vesileyle çocuklarımızın ve bütün dünya çocuklarının, savaşın, çatışmaların, kavgaların olmadığı, çok daha güzel, huzurlu, çok daha neşeli bir dünyada yaşamaları temennisiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk ve kurtuluş mücadelesinde hayatını kaybetmiş aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurucu üyelerini minnet, şükran ve saygıyla anıyorum."

Kaynak: Editör: GSH gebzeninsesi.com haber servisi
Yorumlar
Haber Yazılımı