Yazı Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 17:47
 
Yaşar Çakmak Bir Fırsattır!
Hakan Bayram
hakan@gebzeninsesi.com
 
 

Yaşar Çakmak adını artık tüm Kocaeli biliyor. Büyükşehir Başkan Vekili olarak zaten herkes biliyordu lakin sahada bizzat başkanın görülmesi daha farklı oluyor.  Onunla hasbihal eden ya da onunla çalışanlar şunu çok iyi bilirler ki, Yaşar Çakmak gerçekten ciddi bir çalışma disiplini içinde elinden gelebildiğince bu bölge için çaba sarf ediyor.

 

Tüm davetlere katılmaya çalışıyor, daha önceki özel sektör tecrübelerini esnafla ve halkla paylaşıyor, sadece belli bölgeyi değil tüm Kocaeli’yi kapsayan görüşlerini ifade ediyor ve en önemlisi Tahir başkanın yanında çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiriyor.

 

Bu çok önemli tabi. Nerde olursa olsun, hangi makam ve mevkide olursa olsun çalışma ve ekip arkadaşları çok önemli.  Birbirini destekleyen ve birbirine güvenen bir ekibin başarısı kaçınılmazdır.

 

Yaşar Çakmak’ın gerçekten Kocaeli’nin sorunlarına özellikle de Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’ndaki sorunların çözümüne katkısı muazzam olacaktır diye düşünüyorum. Büyükşehir dahil beş belediyenin de iktidar partisinden olmaları bu işi daha çok avantajlı hale getiriyor. Dört ilçede bunu fırsat bilmeli.

 

Belediye başkanları, problemli meseleleri ve halk tarafından acil çözülmesi istenen sorunları Başkan Vekili Çakmak’a aktarmalı ve Başkan Vekili’nden de bu yönde destek istemeli ve böylelikle bölgemiz hızlı bir şekilde kalkınmalı.

 

Haa bunu söylerken tüm her şeyi Başkan Vekili Çakmak’ın üzerine yıkalım değil, tam tersine bölgedeki belediye başkanlarının çok net ve kuvveti istişarelerle Başkan Vekili Çakmak ile sorunların üzerine gidilmesi gerektiğinden bahsediyorum. Yani birlikten kuvvet doğsun!

 

Başkan Vekili Çakmak’ın görevidir değildir, ben bilmem. Fakat kendisi de mutlaka ve mutlaka tıkanan yerde devreye girmeli, tecrübelerini başkanlarla paylaşmalı, hatta başkanların en iyi şekilde hizmet etmeleri için onlarla kol kola girmeli ve bu bölgeyi gerçek manada hak ettiği değere hep birlikte ulaştırmalılar. Bana göre Yaşar Çakmak onların için bir fırsat. Sadece Başkan Vekili deyip top taca atılmamalı. Çünkü Sayın Çakmak, sembolik makamlarla tatmin olmak için orada oturmuyor. O çalışkan ve çözümcül bir yapıya sahip. O makamı da bunun için çalıştıracaktır. Bizzat Tahir başkana problemlerin çözümü ve takibi için yardımcı olacaktır.

 

Bu fırsat her dönemde olmaz. Bundan sonraki yıllarda da olmayabilir. O yüzden Yaşar Çakmak ve diğer başkanlar da dahil olmak üzere hepsi bütün kalıpları yıkıp bölgenin tarihine adlarını altın harflerle yazdırmalılar. Aksi takdirde yıllar heba olur gider.

 

Kalın sağlıcakla..

 

 

 

 
Etiketler: Yaşar, Çakmak, Bir, Fırsattır!,
Yorumlar
sanalbasin.com üyesidir
Özlü Sözler
Denizi testiye doldursan, alabildiği kadar su alır. Gerisi kalır…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 3
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı