Yazı Detayı
16 Ağustos 2020 - Pazar 17:44
 
Niçin İstanbul Merkezli?
Ferhat Muhsin Gümüş
fmgumus923@gmail.com
 
 

Muhtemelen İstanbul merkezli Yeni Dünya Devleti'nin tanıkları olacak bir kısmımız. 

Niçin İstanbul Merkezli?
Kanal İstanbul Çalışması tamamlandığında Yeni Dünya Devleti'nin başkenti, İdare Merkezi olmaya, gerek jeopolitik özelliği ve gerekse kadim bir tarih açısından en müsait yerdir İstanbul. 

Peki üretmeyen ülke nasıl Dünya Devleti'nin merkezi olabilir? Bu soruya pek çok kere muhatap oldum. 

Yeni Dünya bir köy. Köy konağı meydanı görecek şekilde inşaa edilir. Ve köy meydanı tarla değildir. Bu Yeni Dünya köyünün tarlası başta Çin olmak üzere Asya, Afrika ve Amerika kıtaları olacaktır.

Yirmi yıl öncesine götürün hafızanızı. Yanağımızı okşayarak bizi horlayan set oyuncuları bugün rollerin nasıl değiştiğini pekâlâ görüyor ve buna göre pozisyon almaya çalışıyorlar. Yirmi sene evvel ne bugünkü Çin vardı, ne de bugünkü Türkiye.

Biz konumuza gelelim. Peki Yeni Dünya Düzeninde etnik, dini ve siyasi savaşların olmadığı, daha huzurlu bir hayat mı bekliyor bizi?
......
Bu boşluğu okuyucularımız kendileri dolduracaktır. Bize göre geçtiğimiz yıllarda da alay konusu olan iddialarımızın (Alay konusu yapan bir kaç gazeteci arkadaş bugün muhtelif TV kanallarında kendileri anlatıyor) arkasında durarak, Yeni Dünya Nüfus yapılanmasının ardından (tahmini bir milyar) tek devlet, tek din, tek dil ile ortak kültür yaratılarak etnik savaşların önüne geçileceğini kısa vadede düşünmüyorum. Belki şekli değişse de savaşlar bir süre daha devam edecektir.

Akabinde zihin okuyucu çiplerle suçların (belirleyici kurulun suç olarak tanımladığı eylemler) önüne geçmek suretiyle toplumsal huzurun sağlanması planlanmakta, üretime katkısı olmayan bireylerin ise sistem tarafından yok edilerek etkisiz hâle getirilmesi düşünülmektedir kanaatindeyim. 

İş kolları tasnif edilerek, her kolda buna yatkın bireyler yetiştirip, her bireyi fıtri eğilimine göre egiteceklerinden ise şüphem yok.

Yeni dönemde toplumsal temel aile değil ekip kavramı olacağından bir kaç nesil sonrasında insanlık tamamen cinsel eşselliğe dönüştürülerek cinsiyet kavramlarının da ortadan kaldırılacağını, üremenin labaratuvar ortamında suni döllenme ile sağlanacağını ve ihtiyaca göre çocuk sayısının planlanlı bir asamayla belirleneceğini düşünüyorum.

Böylece soy sop ve ırk kavramları yerini dünya milleti anlayışına bırakarak tarihin derinliklerinde yerini alacaktır. 

Biz bu zamanı göremeyebiliriz. Fakat görmek isterdim doğrusu. 

Daha detaylı yazmak hem zaman hem de alan açısından mümkün olmadığından, ilgilenen arkadaşların antik çağlara ve mitsel tarihe bir göz atmaları dünyanın dönüşüm süreçlerine ilişkin kendilerine fikir verecektir.

Her nerede olursanız olun, sevgiyle kalın.

Ferhat Muhsin Gümüş

 
Etiketler: Niçin, İstanbul, Merkezli?,
Yorumlar
Haber Yazılımı