Yazı Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 13:07
 
Gebze Belediye Başkanı'yla Kahvaltı
Hakan Bayram
hakan@gebzeninsesi.com
 
 

 

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, bu sabah Gebze Bölgesi Basını'yla kahvaltıda bir araya geldi. Kalabalık bir basın topluluğu programa katılım gösterdi. Gayet samimi açıklamalarda bulundu başkan basın mensuplarına. Gebze'nin sorunlarına dair bilgiler verdi ve bunun için yapılacakları dile getirdi.

 

Buraları geçiyorum. Birçok not da aldım aslında. Fakat şimdi onları yazmayacağım. Onları haber içeriklerinde okursunuz.

 

Ben daha çok sosyolojik ve psikoloji değerlendirmelerde bulunacağım.

 

Zinnur Başkan, bugün itibariyle 4 ayını tamamlamış bir belediye başkanı olarak basın mensuplarının karşısına çıktı. 4 ay sonra basınla ilk defa bir araya geldi. 4 ay önce başkan adayıyken Mesaj Fm'de canlı yayında ağırlamıştım kendisini. 1 saat boyunca konuşmuştum. Teknik bir adam görüntüsü vermişti bana. Yani halk diline bir tık uzak görüntü.

 

Fakat bugün başkan da daha bir yakınlık, daha çok konulara hâkimiyet, daha çok halk diline yakın bir üslup gördüm. O dönem tedirgin ve yıllardır başkanlık yapmış birinden görevi alacak olmanın sorumluluğu ağır basıyordu. Yani bir nevi "Ne olacak bakalım?" sendromu gibi bir şey. E haliyle kontrolü ele almak, kendi kadrosunu oluşturabilmelinin ve kendi kafasındaki şeyleri düzene koymanın kaygıları da vardı.

 

Ama tekrar söylüyorum, bugün itibariyle daha çok tebessüm eden, birçok problemi geride bırakmış, belediye hiyerarşisini oturtmuş, kendi kadrosunu kurmuş, olaylara hakim, "Kontrol bende, rahat olun" havasını hakim başkan nezdinde.

 

En çok da takdir ettiğim şeyi söyleyeyim:

 

Basın mensupları çok farklı sorular sordu. Yani birbirinden çok farklı konuları içeren sorular. Ben de o soru soranların içindeydim.  Gayet sakin, kendinden emin, sanki daha öncesinden soruları biliyormuşçasına, rakamlarla, örneklerle, kimileriyle bizzat görüşmüş ve sorulan sorunun muhataplarıyla daha öncesinde o konuyu masaya yatırmış şekilde ve hatta daha eski dönemlerdeki kronik sorunları da güncel anlamda bilerek, sorulan tüm sorulara içtenlikle ve doyurucu cevap vermesi beni gayet şaşırttı ve mutlu etti.

 

Kültürel meseleler, sosyal olaylar, fen işlerine dair bilgiler, eğitimle alakalı ve ulaşıma dair soruları tüm bilgileriyle cevapladı. Aynı masada oturan başkan yardımcıları ya da müdürlerden bir istek ya da talepte bulunmadı. Yani onların yardımına gerek duymadı bilgilerle alakalı.

 

İşte bu en başta belirttiğim gibi başkanın artık makamını ve görevini tam manasıyla benimsediğini, olayların tam merkezinde olduğunu ve bu anlamda her konuda direkt bilgi sahibi olduğunu göstermiş oldu.

 

Bu basın toplantısı bana ayrı bir enerji kattı. Başkan'ın bu olumlu havası ileride güzel günlerin olacağının muştusu gibi.

 

Bakalım hep beraber görelim..

 

 

 

 
Etiketler: Gebze, Belediye, Başkanı'yla, Kahvaltı,
Yorumlar
Anketler
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ. ?
sanalbasin.com üyesidir
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


Müslim, İmân, 95
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Haber Yazılımı