Yazı Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 15:55
 
Düşünmeye Veda Etmek, Sömürülmeye Kapı Açmaktır!
Ziya Gündüz
 
 

Düşünmeye Veda Etmek, Sömürülmeye Kapı Açmaktır!

 

Giriş


Bugün dünya üzerinde Müslümanlar söz sahibi olmadıkları için, Müslümanlar sürekli baskıya ve sömürülmeye maruz kalıyorlar. İslam coğrafyasında yaşanan bütün olumsuzlukların nedeni elbette ki Müslümanların kendilerinden kaynaklanmaktadır.  Çünkü eğer siz akla, düşünmeye, sorgulamaya, üretmeye veda ederseniz, bu saydıklarımıza hâkim olan güçler daima size baskı uygular ve sizi sömürüye tabi tutar. Bu anlamda teknolojiden uzak olduğumuz için teknolojik güç batılıların elinde. Kullandığımız tüm sosyal medyanın mimari yine onlar.  Batılılar bütün bilgilerimize hâkimler. Biz bunun neresindeyiz dersek, bizde teknolojinin fıkhı ile uğraşıp duruyoruz(!)   


Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti Müslümanlara Nefes Aldırdı


Tabii ki şunu da es geçmemek gerekiyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Ak Parti ile birlikte Türkiye biraz dünya üzerinde söz sahibi olmaya doğru gittiği bir gerçektir. Şuan için bu emekle dönemi olarak görünüyor. Diğer İslam ülkelerinin durumu zaten ortada. İslam ülkelerinin iktidarlarına iyi yöneticiler gelirse, İslam coğrafyasının bu acı halinin tablosu değişebilir. ABD ürettiği silahları Ortadoğu’ya satıyor. Sürekli orada savaşın olmasını istiyor.  Bu savaşa dur demek için, Batı'dan yardım beklemek savaşın hiç bitmemesini beklemektir.   


Batı İslam’la Kavgalı 


Batı dünyasının İslam ile bir kavgasının olduğunu altını çizmek gerekiyor. Batı dünyasından merhamet beklemek, cellâdına âşık olan kişinin durumuna benzer.  Bizim kurtuluşumuz ve yükselişimiz kendi çabamız ve mücadelemizle ilgilidir. 
 Bakın bu konuda Allah, Kur’an’da şöyle buyurmaktadır:


“Gerçek şu ki, insanlar kendi iç dünyalarını değiştirmeden Allah onların durumunu değiştirmez” (Rad,11)
Öncelikle Müslümanlar, kendi iç dünyalarında değişime karar vermeleri gerekiyor.  Değişim düşünceyle birlikte başlar. Değişim ve yükseliş akletmekle birlikte başlar. Allah’ın kitabına gerçek bir bilinçle dönüşle başlar. 


Sonuç


Bugün Türkiye örneğinde görülebileceği üzere kendi hür irademizle düşünmek yerine, üstatların, efendilerin, siyasilerin, ağabeylerin nasıl düşündükleri ve nasıl karar verdiklerine tabi olmaya yolunu seçiyoruz. Bu İslam dünyasının genel bir özetidir.  Bu şekilde olduğu sürece İslam coğrafyasının kaderi değişmeyecektir.  Öncelikle bu durumdan rahatsız olmak gerekiyor.  Üşüyen bir insan eğer, ısınmak için bir yere geçmezse asla üşümesi geçmeyecektir. 


Daha iyi yarınlar için mutlaka Kur’an’i bir akıl ile düşünmek ve üretmek gerekiyor. 
 

 
Etiketler: Düşünmeye, Veda, Etmek,, Sömürülmeye, Kapı, Açmaktır!,
Yorumlar
sanalbasin.com üyesidir
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


Kenzü’l-Ummâl, 3/17
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı