Yazı Detayı
13 Eylül 2018 - Perşembe 13:08
 
Darbenin arka planı
Kerim Kuyumcu
 
 

Darbenin arka planı

Dün 12 Eylül darbesinin yıldönümüydü Unutulmaz acılarımız olsa da tesellimiz de var, Türkiye’de darbecilerin dersini 15 Temmuz'da Millet verdi.

27 Mayıs öncesinde “Şartlar olgunlaşırsa darbe meşru bir hak olur” diyen milli şef'in kafasıyla 12 Eylül öncesinde “İhtilali daha önce düşünmüştük ama şartların olgunlaşmasını bekledik”diyen Kenan Evren kafası aynıdır. 
28 Şubatı planlayanlar, 17-25 Aralık darbe girişimde bunulanlar ve 15 Temmuz işğal girişiminde bulunan ve destek veren zihniyet aynı.
Ülkemizde yaşanan darbe ve darbe girişlerinin arkasında kimlerin olduğunu hep merak edilmiştir tahmin etmek çokta zor değil...

ABD istihbaratının Türkiye Şefi Paul Henze’nin 1980 Darbesi için Amerika Başkanına "Darbeyi yapanlar bizim çocuklar" demesi, 15 Temmuz işgal gişiminde sırasında bir ABD li Subay "bizim çocuklar harekete geçti" demesi ve 15 Temmuz'dan sonra başka bir ABD li yetkili "bizim çocuklar başaramadı" demesi aslında herşeyi özetliyor..

Peki dış güçler ve ABD ne istiyor bizden...

Tabiki kendilerinden bağımsız hareket etmememizi istiyorlar 1980 öncesi ABD ye rağmen Kıbrıs Barış Harekatını başlattık.
ABD ciddi ekonomik ve siyasi yaptırımlar uyguladı. 1980 darbesinden sonra ABD ile ilişkiler birden normalleşti hatta ekonomik ve silah yardımı aldık...

Gelelim bugünümüzü ABD ye rağmen Suriye de operasyonlar yapıyoruz, kendi silahımız, tankımızı, helikopterimizi yapıyoruz en önemlisi kendi savunma sanayinizi geliştirip kuruyoruz ve bunları bağımsız yapıyoruz, neticesinde 15 Temmuz işgal girişimi başta olmak üzere bir çok ekomik, ticari ve siyasi darbe girişimleri ile karşı karşıya kalıyoruz 

ABD, dış güçler ve siyonistlerin asıl korkusu şu; Türkiye, Osmanlı dönemindeki gücüne ulaşması ve Türkiye deki gayrimeşru çocuklarının her geçen gün azalmasıdır...

 
Etiketler: Darbenin, arka, planı,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Anketler
Hürriyet ve Yavuzselim'de Kentsel Dönüşüm mü Olsun, Yerinde Dönüşüm mü Olsun ?
sanalbasin.com üyesidir
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


Kenzü’l-Ummâl, 3/17
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı