Yazı Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 02:30
 
Büyük Giresun Buluşması'na Hazır mısınız?
Hakan Bayram
hakan@gebzeninsesi.com
 
 

Genelde Kocaeli özelde ise Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerine yıllar evvel çalışmak ve yeni bir düzen kurmak için gelmiş ve günümüzde ise yüz binlere ulaşmış büyük bir nüfusa sahip olan Giresunlular, bu bölgeye, bu bölgenin ekonomisine, kültürüne, yaşamına ve siyasetine katkı sunmuş ve yine aynı heyecan ve gururla bu katkıyı sürdürmeye devam etmektedir.

 

Kolay bir şey değildir öyle kendi memleketindeki gibi bir arada bulunabilmek ve aynı havayı solumak! Omuz omuza verip, kardeşçe, adaletli ve huzur içinde yaşabilmektir, tüm mesele! İşte Giresunlular bunu başarıyor.

 

Peki, bu bağı tutan ne?

 

Hemen söyleyeyim.

 

Bu bağı sımsıkı tutan ve bu bağın kıyamete kadar sımsıkı kalması için mücadele eden bir federasyonun olması! Kocaeli genelinde yaşayan tüm Giresunlulara kucak açmış, onları bağrına basmış, onlarla dertlenmiş, iyi ve kötü günlerinde yanında olmuş, onlara yoldaş olmuş bir federasyondan bahsediyorum.

 

KOGİDEF. Yani Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu.  

 

Derneklerin o enerji dolu havasından güç alan ve böylelikle Giresun hemşeri dernekleriyle gücüne güç katan KOGİDEF, bugün çok iyi, çok çalışkan bir yönetimle yepyeni projelere imza atıyor.

 

KOGİDEF Başkanı değerli iş insanı Mehmet Elmas Bey’in başkanlığını yaptığı KOGİDEF, uzun bir süre kendinden söz ettirecek. Ama tabi bu sadece lafla ve oturarak olmuyor. Sahada koşan, hemşerileriyle bir arada olan ve KOGİDEF’in nasıl büyüyeceğine dair kafa yoran bir başkan ve yönetim lazım. İşte bu yönetim şuan iş başında. Bunu yakın zamanda hep birlikte göreceğiz inşallah.

 

Ekim ayının 24-25-26 ve 27’sinde Darıca sahilde çok büyük bir etkinliğe imza atacak olan Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu, Kocaeli’de yaşayan tüm Giresunluların gönlünü fethetmeye geliyor. Giresun’dan ve Giresunluların yaşadığı büyükşehirlerden de akın akın gelecek olan Giresunlularla birlikte bu adeta bambaşka şölene dönüşecek.

 

Mavi Karadeniz TV’den canlı yayınlanacak bu etkinlik.

 

Kalabalık sanatçı kadrosu, yöresel ürünler stantları, Giresun’a ait tüm kültürün cömertçe sergileneceği bu büyük buluşma tüm Giresunluları bir araya getirecek. Başkan Mehmet Elmas, bu büyük buluşma için bizzat Giresun, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve daha nice illere gidecek ve Giresun sevdalılarını bu etkinliğe davet edecek.

 

Başkan heyecanlı. Zaten heyecan olmazsa neden kalkışsın bu işe? Dertli olmasa neden girişsin bu meşakkatli işe? Demek ki bir aşkı var ki, doğduğu ve doyduğu topraklara bu farklılığı yaşatmak istiyor. Mesele Giresun ise iş bitmiştir der gibi değil mi? Evet, mesele Giresun. O kadim şehir. O bereketli şehir.

 

Tarih yaklaştıkça birkaç yazı daha kaleme alacağım inşallah. Şimdiden haberiniz olsun. Ömrümüz olursa hepimiz orada olacağız. Federasyona bağlı olan, olmayan kim varsa onlarda mutlaka orada olmalı. Hatta “Biz neler yapabiliriz?” demeli tüm Giresun’a gönül veren dernek, vakıf, stk’lar. Bu güç birliği her platformda sağlanmalı.

 

Ben son olarak, KOGİDEF Başkanı Sayın Mehmet Elmas ve yönetimine şükranlarımı sunuyorum; taşın altına ellerini koydukları için. Bir Giresunlu olarak da kendilerine teşekkürü bir borç biliyorum.

 

Kalın sağlıcakla..

 

 

 

 
Etiketler: Büyük, Giresun, Buluşması'na, Hazır, mısınız?,
Yorumlar
Yazarlar
sanalbasin.com üyesidir
Özlü Sözler
Emanet ehline verilmez ise, o topluluğun kıyameti yakındır..


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 3
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı