Yazı Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 10:52
 
BEYİN KULLANMA KILAVUZU
Ferhat Muhsin Gümüş
fmgumus923@gmail.com
 
 

BEYİN KULLANMA KILAVUZU

Bin senedir kuralları sabit bir dini tartışmaktan sıkılmadınız mı?

Gelin bir odunun topraktan emdiği elementlerle bal tadında inciri oluştururken hangi kimyasal reaksiyonları gerçekleştirdiğini ve bunun üzerinden aynı reaksiyonları oluşturarak laboratuvarlarda incir üretip üretemeceğimizi tartışalım.

Gelişen nükleer santrallere paralel olarak artan radyoaktif hava akımları nedeniyle giderek kuraklaşan toprağa ihtiyaç duymadan nasıl fasulye yetiştirebiliriz onu tartışalım.

Örneğin atmosferde giderek azalan oksijen oranı nedeniyle insan vücudunun oksijene bağımlılığını minimum seviyeye nasıl düşürebiliriz bunu tartışalım.

Yeryüzündeki bütün kötülüklerin kaynağının "korku" olduğu bir gerçek. Korkuya neden olan genetik yapıyı nasıl değiştirebiliriz? Böylece şeytanın yegane silahı olan bu duyguyu kontrol ederek oyunu nasıl bozabiliriz bunu tartışalım.

Küresel köleler haline getirilen insanlığı kurtarmak adına  gerek algı operasyonları ile gerekse görsel ve işitsel argümanlar kullanılarak duygu ve düşünceleri yönlendirilen ve çıkarlar uğruna kullanılan insanları bu kölelikten nasıl kurtarabiliriz? Bunu konuşalım. 

Zamanın derinliklerinde kayıtlı bulunan ses frekanslarını ayrıştırıcı cihazların nasıl geliştirileceğini tartışabiliriz. Böylece kadim insanlık tarihine ışık tutmuş olmayacak mıyız?

İnsanları makinelerin zincirlerinden kurtararak zihinlerinde mevcut olan mucizevi yeteneklerini aktif hale nasıl getirebiliriz? 

Hızla gelişen  değişen ve yeni bir yörüngeye yerleştirilmek istenen dünyada degişime engel olamayacağımıza göre  ya her şeyi olduğu gibi kabullenmek ya da bu değişimi yönlendirmek zorundayız.

Gerek devletler tarafından imzalanan sözleşmeler ile ve yasal düzenlemeler ile hukuki ayağı tamamlanan  gerekse ortak kılık kıyafet ile aşama aşama psikolojik olarak kabullendirilen cinsiyet karmaşası yakın zamanda AİLE kavramının tamamen ortadan kalkarak cinsiyet kavramlarının eşitlenmesini sağlamak suretiyle EKİP kavramıyla insanlığın devamını sağlama amacı güdülmektedir. Şimdilik sistemin kölesi olan televizyonlarda bu konulara değinilmeyecektir.

Bu durumun günümüz ahlaki değerlerine göre değil o döneme ilişkin kültürel altyapısına nasıl etki edebiliriz? Bunu tartışabiliriz mesala.

Öyleyse kısır tartışmalara terkedip Allah ın bize lütfettiği beyni kullanma zamanı geçmiyor mu?

Geleceği tahmin değil tayin edenlere selam olsun.

Ferhat Muhsin Gümüş

 
Etiketler: BEYİN, KULLANMA, KILAVUZU,
Yorumlar
sanalbasin.com üyesidir
Özlü Sözler
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 3
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı