Yazı Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 20:52
 
Aldığınız Nefes Şahsiyetinizdir!
Yasemin Elif Özçelik
nefesotesi@gmail.com
 
 

Merhaba Değerli okurum. (:

Yine harika bir hafta ve yine güzel bilgilerle buradayım.  Seninle harika bir Nefes Ötesi yolculuğu yapacağız yine. Her hafta burada bu köşede buluşacağız. Bu haftaki tavsiyelerimden bakalım fayda görecek misin? Bilinçli nefes alın, stresten kurtulun derim. Bedeni kontrol etmenin yolu doğru ve düzenli alınan nefes ve hatta hatta düzenli verilebilen nefeste saklıdır.

 

Çoğumuz kaburgalarımızdan nefes alırız ama bu nefes bize sıkıntıyı biriktiren Nefestir. Tık nefes alırız kaburgadan aşağı inmez ve aşağı inmediği için de çıkarken alıp süpürüp atması gereken toksit maddeleri çöplük enron ileri alıp götürmez. İçimiz de çöplük lığ olup çamur olup içimizde birikir de birikir..

 

Birçok nefes tekniği vardır, ben size en önemli olanların dan birkaç teknik paylaşacağım sizlerle. Nefes ağır, derin ve sessiz alındığında kaliteli sakin bir nefesi içeriye karnına almış olur, akciğerlerinin altına indirmiş diyaframı hareket ettirmiş ve iç organlarını harekete geçirmiş olursun. Böyle nefes alınca naptın hooopp içeriye aktif oksijen sıcak kan ve sıvı akışı yaptın ve n’oldu böyle olunca? (: Hareket oldu. (: Hareket olan yerde bereket olur değil mi? Where is the Hareket, There is the Bereket.

 

Şimdi oturun şöyle bi omurganızı dik tutup sağ elinizi göğsünüze sol elinizi karnınıza koyun. Alın nefesinizi test edin bakalım. Neler oluyo? Nefes Aldığınızda şişen yer kaburgalar mı? Karın mı? Eğer kaburgan şişiyorsa işte bu yanlış nefes, yok karnına indirebiliyorsan nefesi bu doğru nefes..

 

Çocuklar nefes alırken bakın onları gözlemleyin. Onlar doğal nefesi alıyor bizim sonradan yaşadığımız korkular öfkeler endişeler kaygı ya da heyecanlarla böldüğümüz nefesi onlar gayet doğal bozulmamış haliyle alıyor. Çünkü onlar henüz uçacaklar Bilinç dışı otomatik hayat yaşarlar. Yemek oynamak ve uyumak değil mi? Biz de bilinçli hale geldik çeşitli duyguları yaşadık ve nefes alış verişimizi bozduk.

 

İşte seninle bundan sonra burada her hafta buluşup doğru nefesi almayı ve kaliteli Nefes vermeyi konuşacağız.

 

Bu hafta ki ilk dersini tekrar edeyim o zaman (:

 

Omurgan dik olarak otur, sağ el göğüste sol el karında olacak şekilde nefesini ağzından yavaşça al ve 4e kadar sayıp tür sonra yavaşca vermeni istiyorum.. Bunu her gün istediğin zaman tekrar edebilirsin. Tekrar sayın 15....yada 20 adet..

Haftaya tekrar bu köşede buluşmak üzere.. (: Mutlu haftalar diliyorum.

 
Etiketler: Aldığınız, Nefes, Şahsiyetinizdir!,
Yorumlar
Özlü Sözler
İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.


SADİ
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 3
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı