Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 16:22
 
Uzmanlar Uyarıyor
Akıllı telefonlar ile çekilen özçekim fotoğrafların, en küçük kusurları bile ortaya çıkarmasıyla burun estetiğine olan talepte artış meydana geliyor.
SAĞLIK Haberi


Özçekimlerden sonra çok kişide estetik kaygılarla beraber estetik ameliyat sıklığının arttığına dikkat çeken Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Çelik, bu süreci şöyle anlattı:

"Özçekim merakı insanların yüzünü fark etmesine ve birtakım deformeleri görmesine neden oldu. 'Benim burnumun kanadı şöyle', 'Burnumun üstü böyle görünüyor', 'Profilden çekince burnum iyi görünmüyor' gibi değerlendirmeler yapılmaya başlandı. Son yıllarda estetik ameliyatların patlama yapmasının nedeni 'özçekim'ler... Sadece Türkiye'de değil dünyanın her yerinde böyle. Türkiye'ye de yurtdışından gelen pek çok hastamız var. Kanada'dan, ABD'den, Arap ülkeleri ve İsrail'den çok hasta estetik için bize geliyor."

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Uzmanlar, Uyarıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
sanalbasin.com üyesidir
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


Müslim, İmân, 95
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Haber Yazılımı