Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 09:38
 
Refah Partisinin Gençleri Hedeflerini Büyüttü!
Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Şubat ayı ilçe divanı yoğun bir katılımla gerçekleşti. İlçe Divanı’na; İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Necmettin İşlek İl Sorumlusu Yücel Gök İlçe Yönetim kurulu üyeleri mahalle temsilcileri katıldı.
GÜNDEM Haberi


Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan divanda selamlama konuşmasını Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Gençlik Başkanı Halil Bilikçi yaptı. Bilikci: konuşmasında ilk ilçe divanını yaptıklarını 18 Mahalle teşkilatını kurduklarını Gebze’yi 4 Bölgeye böldüklerini ve Bölge başkanlarını atadıklarını söyledi. Bilikci bizim misyonumuz medeniyet değerlerimizin temsilcisi olmamızdır. Millî Görüş’ü 3 aşamadan oluşan bir analize tabi tuttuğumuzda neler görüyoruz.

 

 

Kaynağına bakıyoruz; Sultan Alparslan’ın, Selahaddin Eyyubi’nin, Sultan Fatih’in Görüş’üdür. Kaynağını doğrudan doğruya Kur’an ve Sünnet ’ten alır.  Millî Mücadeleyi ortaya koyan Kuvve ruhunun görüşüdür! Dolayısıyla bu ülkede yaşayan 80 milyonun görüşüdür.

 

 

 

 Kimyasal özellikleri nedir peki? Birincisi Hakkı Üstün Tutmak, İkincisi Maneviyatçı olmak, Üçüncüsü Nefis Terbiyesini esas almak. Peki fiziksel özellikleri; bir Hidayet doğruyla yanlışı ayırt etmek İki Feraset hadiselerin sonuçlarını ve varacağı noktayı hidayet nuru ile görüp yanılgıya düşmemek.

 

 

 

 Üçüncüsü ise Dirayet Hakkı sonuna kadar savunmak, yılgınlığa düşmemek. Pekala Milli Görüş Neyi hedefler? 1) Yaşanabilir Türkiye 2) Yeniden Büyük Türkiye 3) Yeni Bir Dünya. Değerli kardeşlerim hülasa bir canlı için su ne kadar önemli ise siyasi pusula olarak da Millî Görüş gördüğünüz üzere bizler ve aziz milletimiz için o kadar önemlidir.

 

 

 

Çünkü nihai hedeflerimize bu kaynaktan beslenmeyen bu özelliklere haiz olmayan hiçbir paradigma ile ulaşabilmek mümkün değildir. Siyaset ana düzlemde 3 unsurda bir vizyon ortaya koymak adına yapılır.

 

 1)Dış Politika

 

2) İç/Sosyal Politikalar

 

3) Ekonomi Politikaları.

 

Olması gerektiği şekliyle bugün bunları bizden başka savunan bir görüş var mı soruyorum sizlere? Bakın ne anlattık.

 

 Hayat kaynağı derecesinde bu necip milletin selametinin sorumluluğu üzerimizde dedik. İşte bu yüzden Teşkilatla bağınızı asla koparmayın! Çünkü ibadetsiz bir mücadele ideolojik Müslümanlığa, mücadelesiz/cihatsın/teşkilatsız bir ibadet anlayışı ise bireysel Müslümanlığa kapı aralar. İslami faaliyetlere, konferanslara, toplantılara koştuğunuz gibi cemaatle namaza, Kur’an okumaya, zikre ve ilme de koşmasını bilin!

 

Zikir ve ilim halkalarında oturduğunuz gibi ümmet adına yapılan bir toplantıda yer almayı ve bir görev üstlenmeyi de unutmayın. Cesur olun! Duruşunuz zalime korku, mazluma umut olsun! Cesaretiniz sadece gençliğinizi değil tüm hayatınızı kuşatsın. Çünkü bugün bize kazanımlarımızı kaybetmekten korkmayı değil, kaybettiklerimizi geri kazanacak kadar cesur olmayı öğütleyecek liderlere ihtiyacımız var dedi.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Refah, Partisinin, Gençleri, Hedeflerini, Büyüttü!,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Yazarlar
sanalbasin.com üyesidir
Özlü Sözler
Tek olan şey bölünme kabul etmez, gerçek tekdir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 3
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı