Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 11:00
 
Öğrencilerden Anlamlı Hareket
Gebze’li öğretmenler ve öğrenciler, “Bir Göz Bir Dünya Görür” kampanyası kapsamında topladıkları harçlıklarını, İHH İnsani Yardım Vakfı Gebze Temsilciliği aracılığıyla Afrikalı çocuklara gönderdiler.
EĞİTİM Haberi


 “Siz Görürseniz Onlar da Görecek” sloganıyla İHH İnsani Yardım Vakfı’nın 2007 yılında Afrika’da başlattığı Katarakt Ameliyatları Projesi, 2019 yılı itibariyle Asya kıtasına da ulaşarak toplamda 119 bin 361 ameliyatın gerçekleştirilmesini sağladı.

 

Afrika'da yaşayan çocukların katarakt ameliyatı olabileceğine dikkati çeken İHH Gebze Şube Başkanı Adem Çiftçi, "Proje kapsamında ilçemizdeki okullarda bir kampanya başlattık. Öğrencilerimiz gönüllülük esasına dayanarak kendi harçlıklarından arttırdıkları parayla katkıda bulundular. Buradan toplanan parayla Afrika'da yaşayan çocuklarımızın katarakt ameliyatı olmalarını sağlayacağız. İnşallah kampanya Türkiye'de yayılır ve Afrika'da katarakt ameliyatı olmayı bekleyen çocuklarımıza şifa olur." diye konuştu.

 

 

Gebze İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden Esengül Ademoğlu’da öğrencilerin gösterdiği duyarlılıktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

Kampanyaya katılan okullar; Muzaffer Altıntaş İmam Hatip Ortaokulu 8-E Sınıfı,  Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu6-E sınıfı, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 5-F sınıfı, Gebze İmam Hatip Lisesi 12-A sınıfı ve Eşrefbey İlkokulu

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Öğrencilerden, Anlamlı, Hareket,
Haber Videosu
Yorumlar
sanalbasin.com üyesidir
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


Müslim, İmân, 95
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Haber Yazılımı