Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 12:12
 
Müsiad Gebze Şube Başkanı Beyaz ve Yönetimi İstanbul'daydı
Türkiye’nin en büyük ve küresel ölçekte en geniş şube ağına sahip sermaye platformu MÜSİAD’ın düzenlediği “Dijital Gelecek. MÜSİAD Vizyoner 19 “ zirvesi İstanbul’da başladı. Etkinliğe MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Serkan Beyaz ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.
EKONOMİ Haberi


 


Haliç Kongre Merkezi’nde kapılarını açan “MÜSİAD Vizyoner 19” zirvesinde güncel teknolojik gelişmeler ve teknolojinin iş ve sosyal hayatımızda gerçekleştirdiği dönüşümler kapsamlı bir şekilde ele alındı.

 

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan "Dijital dönüşüm hız algılarımızı değiştirdi. Ama şunu unutmamak lazım; Geçmişi iyi okumalıyız. Çünkü gelecek aslında geçmişin bir envanteridir"  sözleri dikkat çekti. 

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, dijital dönüşümde geçmişi iyi okumaları gerektiğini belirterek, "Bizi bekleyen yeni dünyadaki tehditleri, tekrarları, blokları ve olasılıkları iyi okumalıyız. Bu kez bambaşka bir dünya bizi bekliyor." dedi.   


MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Serkan Beyaz, gelişen teknoloji ve yenilikleri yakından izlemek adına düzenlenen zirveye kendilerinin de katıldığını ifade etti. Beyaz, “Bilgiye erişim ve onun güvenliği ve işlenmesi, ticaretin yeni kuralları ve yeni hatlarına. Piyasa koşullarına, piyasa kontrol eden aktörler, milli güç ve bu gücün yeni jeopolitik alanlarına kadar her sahada dönüşüm konunun uzmanlarınca anlatılmakta. Milli üretim seferberliği için büyük önem taşıyan bu tür proğramlar hem yatırımcımıza yol gösteriyor hem de yeni pazarlara ulaşılmasını sağlıyor” dedi. 

 

Beyaz, gelişen dünya düzeni ve akılcı teknolojiler sayesinde "Akıllı evler, telefonlar, firmalar, yazılımlar hatta akıllı şehirler dönemine girildi. Kendi kendine karar alabilen, algoritmalarını sizin verdiğiniz komutlar dışında da yeniden biçimlendirebilen, kısacası kendine yetebilen sistemler başladı. Bugünün dünyasına damgasını vuran kavramların "yapay zeka ve akıllı sistemler" olacak. 

 

Zirvede konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise "Bor madeninin çıkarılması ve işlenmesiyle ilgili olarak, "Askeri kıyafetlerde, zırh olarak kullanılacak bor karbürü üretimine başlıyoruz. Balıkesir Bandırma’da temelini attığımız fabrikayı 2 yılda tamamlayacak ve yılda 1000 ton bor karbürü üreteceğiz. Dünyada 8 tondur" dedi. Dünyanın 94 ülkesinde ve 224 noktada aktif faaliyet yürüten MÜSİAD'ın bu önemli gücünü ülke ekonomisinin emrine vererek çok önemli bir misyonu yerine getirdiğini anlatan Erdoğan, "Geniş örgütlenme ve faaliyet ağı ile kendi alanında dünyanın sayılı kuruluşları arasında yer alan MÜSİAD camiasını ekonomimize sağladığı katkılar için şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Çepni Mustafa Can
 
Etiketler: Müsiad, Gebze, Şube, Başkanı, Beyaz, ve, Yönetimi, İstanbul'daydı,
Haber Videosu
Yorumlar
Özlü Sözler
Ali ’ye düşman olan Allah’ a düşman olur.


Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


4b0df97c24b948a523bb1e389636dea7_119277e9749fc1c5dad6.jpg
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 3
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı