Haber Detayı
24 Kasım 2019 - Pazar 17:04
 
Milliyetçi Hareket Partisi Dilovası ilçe Başkanı Ali Osman Ayaz
Milliyetçi Hareket Partisi Dilovası ilçe Başkanı Ali Osman Ayazdan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolasıyla bir mesaj yayınladı
DİLOVASI Haberi


Başkan Ayaz mesajında; “Öğretmenlerimiz sevgili çocuklarımızın, yarınlarımızın teminatı gençlerimizin hayata hazırlanmasında, iyi insanlardan müteşekkil bir toplum inşa etmeyi ve milli-manevi-kültürel değerlerinin yanı sıra evrensel ilkeleri de özümsemiş nesiller yetiştirmeyi temel amaç edinmişlerdir. Öğretmenliğin, sevgi, ilgi, anlayış, özveri, sabır üzerine bina edilen ve hiçbir maddi kıyas kabul etmeyecek ölçüde ulvi niteliklere sahip olan kutsal bir meslektir.

 

Öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirilerek bilimi rehber edinen, çağı takip eden, eleştirel ve yaratıcı düşünme yetisi gelişmiş, aklını ve duygularını özgür iradesiyle yönetebilen, öz güveni yüksek, sorumluluklarının idrakinde, üretken, sanata duyarlı, hayata sevgi ve saygı ekseninde bakan, adil ve ahlaklı bireyler olarak yetiştirilmesi de asli hedeflerimizdendir. Ülkemizin daha da kalkınması için 'biz' anlayışıyla yol alan bir zihniyetin geliştirilmesi hayati bir öneme haizdir.

 

“Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.” diyen Başkan Ayaz, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenliğe adım attığı 24 Kasım tarihi her yıl ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” derken de öğretmenin toplum açısından ne denli önemli olduğunun mesajını vermek istemiştir. İnsanlara öğretmenin değerini anlatan başöğretmen Atatürk’ün izinden giden çok kıymetli öğretmenlere Öğretmenler Günü’nde güzel duygular htirmek, sevildiklerini ifade etmek onlar için büyük mutluluk olacaktır.

 

Bu vesile ile başta hayatını kaybeden tüm eğitimcilerimizi saygı, minnet ve rahmetle yâd ederek, emekli olan öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam temenni ediyor, sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden ilçemiz eğitim camiasının değerli öğretmenlerinin ve eğitim gönüllülerinin24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarım.” dedi.

Kaynak: Editör: Mustafa Can
 
Etiketler: Milliyetçi, Hareket, Partisi, Dilovası, ilçe, Başkanı, Ali, Osman, Ayaz,
Haber Videosu
Yorumlar
sanalbasin.com üyesidir
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16.
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Haber Yazılımı