Haber Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 10:49
 
Kılıç: ''Erbakan'ı Anlamadınız Oğlu Fatih Erbakan'ı Anlayın''
Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Genişletilmiş Şubat ayı İlçe Divanı Dün Gebze Kültür Merkezi'nde Gerçekleşti.
SİYASET Haberi


Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Genişletilmiş Şubat ayı İlçe Divanı Gebze Kültür Merkezi'nde Gerçekleşti. Kuran-Kerim okunmasının ardından Şehitlerimiz için dua ve istiklal marşıyla başlayan ilçe divanında söz alan Engin Kılıç Bizim gücümüz ihlas, samimiyet ve şuurundan kaynaklanıyor.

 

 

Mevcut iktidar gitsin de kim gelirse gelsin siyaseti değil ülkenin sorunları çözülsün de kim çözerse çözsün anlayışıyla geliyoruz. Eksik olanları tamamlamak, yapılan yanlışları düzeltmek için geliyoruz. Biz hiçbir ayrım yapmaksızın 82 milyon insanı kucaklamak için 7 milyar insanın selamete ermesi için geliyoruz. Bizim iktidarımızda ülke kaynaklarının; üretim, sanayi, yüksek teknoloji üretimi, eğitim, yerli tarım ve hayvancılık üretimine aktarılacaktır.

 

 

Ekonomide, dış politikada, eğitimde atacağımız adımlarla Yeniden Refah Partisi olarak adım adım bütün Türkiye'yi hep beraber inşa edeceğiz. Fakire sayısını artıran değil fakirliği ortadan kaldıran siyaset yapacağız" şeklinde konuştu. Engin Kılıç’ın ardından söz alan İl Başkanı Mehmet Aras; Hükümet partisinin 3 zarf siyaseti izlediğini ifade eden Aras, “bu üç zarf politikasının, siyasi bir hastalık olduğunu belirtti. Aras’ın üç zarf siyaseti adını taktığı yöntem şu unsurlardan oluşuyor. Bir eksikleri suçla, iki etrafını suçla ve üç sende kendinden sonrakine üç zarf hazırla.” Eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın hayatından anılar anlatan Aras, Erbakan’ın 67 yıl önce uçak motoru, 65 yıl önce tarımsal amaçlı motor, 59 yıl önce de yerli otomobili imal ettiği hatırlatarak, sözlerine şu şeklide devam etti; “Siyasette önemli olan kalıcı eserler bırakmaktır, arkandan temiz bir siyasi ve sosyal ortam bırakmaktır. Dedi.

 

 

 

 Aras’ın ardından Söz Alan Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak; Yeniden Refah Partisi’nin gelişigüzel bir parti kurulma hevesiyle kurulmadığını ve bir sevda uğruna, bir gaye uğruna, bir ihtiyaç uğruna kurulduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Çolak,” Dünyada ve Türkiye’de kanunlar değişti. Siyasi partiler yasaları değişti. Başkanlık sistemi getirildi.

 

 

 

 Tek başına iktidarlar gelmedi mi, devam etmiyor mu? Ama değişmeyen bir adres var başarının adresi o da Refah Partisi. Allah rızası için soruyorum 11 ayda işçiye, memura, köylüye, dula, yetime, Bağ-Kurluya yüzde yüzün üzerinde veren başka bir iktidar var mı? Milli Görüş'e sarılmadan ülkemizin, Orta Doğu'nun, İslam aleminin ve bütün insanlığın kurtulabilmesi, sömürünün, zulmün, çifte standardın adaletsizliğin, fakirliğin işsizliğin, yoksulluğun, açlığın, haksız savaşların, işgallerin ve katliamların ortadan kaldırılması mümkün değildir.

 

 

 

 Bütün bunlardan kurtuluş Milli Görüş'e bağlıdır. Bugün Milli Görüş'ü, Yeniden Refah Partisi temsil etmektedir. Çalışarak, gayret göstererek yine bu iktidar bizim olacaktır şeklinde konuştu. Cemil Çolak Beyin ardından Kürsüye Genel Başkan Kültür ve Sanat Danışmanı Davut Güloğlu çıktı. Biz Türkü, Lazı, Kürtü hep beraberiz kardeşiz. Türkiye tüm dünyanın gözetimi altında Siyasetçileri değil Halkını merak ediyor. Biz nereye gidiyoruz Halk olarak onu bulursak inanın bana doğru yolu bulacağız. Gençine, hanımına,erkeğine, İhtiyarına soruyorum bir merak yok.

 

 

Sanat dünyasında bile satın almalar var bize Milyon dolarlar teklif edildi. Ne diyorlar gittiğin her yerde benim dediğim otelde kalacaksın benim dediğim yemeği yiyeceksin, benim istediğim araca bineceksin diyorlar.

 

 

Ama benim karakterim, şerefim, karakterim en önemlisi de dini değerlerimle oynatmamak için siyasetteyim.değerlerimize sahip çıkacağız Erbakan Hocamız ne demişti Heyecan,heyecan,heyecan demiştir. Biz her zaman gözlerimiz ve gönlümüz açık olacak heyecanlı olacağız. Yaptığımız aldığımız görevi çok iyi bir şekilde yürütmemiz lazım. Bir sanatçı kardeşiniz olarak hiçbir şeye ihtiyacım yok bir beklen tim yok siyasete niçin girdin diyorlar Siyonizm'e karşı olmak için siyasete girdim. Ak Partide çalışmışlar şimdi yeni parti kurmaya kalkıyorlar ey Babacan, Davutoğlu o zaman ne yaptınız ki şimdi ne yapacaksınız. Biz önce kendimizi yargılayacağız her sabah her akşam aynaya bakıp bugün Allah için Ne yaptım ne yapacağım diyeceğiz işte bu yüzden Erbakan Hocayı anlamamışız Hocayı anlamamışız bari oğlu Fatih Erbakan'ı anlayalım onu anlayamıyorsanız beni anlayın yav. Biz inancımıza sımsıkı sarılacağız biz bir birbirimize kardeş olmayı tekrar öğreneceğiz.

 

 

 

Herkese selam vereceğiz. CHP'li bir kardeşimle otururken dedi ki yav Davut yaptığımız anketten 37,5 Yeniden Refaha çıkıyor dedi ama bu bizi rahatlatmasın biz inşaallah Yüzde Yüz için çalışacağız. Oğlum Ak Partili oda dedi baba anket yaptırdık ankette 18 gözüküyorsunuz dedi. Ben dedim ki biz On ve üstünü alsak siz ve diğerleri mecliste duramaz dedim. İnanıyorum ki biz Dr.Fatih Erbakan’ı İnşaallah Başkan yapacağız. Dedi.

 

 

 

Divanda İl Başkanı Mehmet Aras Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak Beye, İlçe Başkanı Engin Kılıç Davut Güloğlu'na İl Başkan Yardımcısı Süleyman Kabaca MKYK üyesi Miktad Ertene katılımlarından dolayı plaket hediye ettiler.

Kaynak: Editör: Çepni Mustafa Can
 
Etiketler: Kılıç:, ''Erbakan'ı, Anlamadınız, Oğlu, Fatih, Erbakan'ı, Anlayın'',
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Özlü Sözler
Ali ’ye düşman olan Allah’ a düşman olur.


Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


4b0df97c24b948a523bb1e389636dea7_119277e9749fc1c5dad6.jpg
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 3
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı