Haber Detayı
05 Ekim 2019 - Cumartesi 16:28
 
Kılıç: “Bu Gidişata Dur Demek Lazım”
Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu, Gebze’de ‘Türkiye’nin beka sorunu adlı bir konferansta gündeme dair açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi


Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu konferansa Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras, Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç, Çayırova İlçe Başkanı Aykan Dönmez, Darıca İlçe Başkanı Dursun Koçal Konferansta bir konuşma gerçekleştiren Emanetoğlu ülke gündemi üzerine şunları dile getirdi; “Gebze ilçe teşkilatımızın organizasyonuyla bir dizi program gerçekleştiriyoruz. Yeniden Refah Partimiz 10 ay önce Ankara’da kuruldu. Türkiye’de bir siyasi parti kurmanın zor olduğu bir ortamda 75 ilde teşkilatlanmasını yaptı ve kongre sürecini başlattı. 17 Kasım’da da Ankara’da 25 bin kişinin katılımıyla kongre gerçekleştireceğiz. Yeniden Refah Partisi olarak seçime hazır bir partiyiz. Yeniden Refah, Milli Görüş siyasi hareketinin temsilcisi olarak kurulmuştur ve bu hareketin tek temsilcisidir.

“ANLIŞLARI DÜZELTMEK İÇİN
Bugüne kadar 100 bin üye kaydı yaptık. Bu sayının çok daha üzerinde üye sayımız mevcut. AK Parti’den üyeliğini sildiren vatandaşlarımız Yeniden Refah Partisi’ne üye oluyor. Bir tarafgirlik yarışına girmiş siyasetin, çaresi Yeniden Refah Partisi olacak. Partimiz tarafından siyasete getirilen yeni soluk vatandaşlarımızda teveccüh yarattı. YRP olarak yürüdüğümüz yol Erbakan hocamızın yoludur. Biz siyaseti ümmete hizmet için yapıyoruz. Hiç kimseye düşmanlık için yola çıkmadık. Yapılan doğruların altına imza atacağız. 17 yıldır yapılan yanlışları düzeltmek için yola çıktık.

BU GİDİŞATA DUR DEMEK LAZIM
Türkiye büyük bir potansiyele sahiptir. 17 yıldır yürütülen ekonomi anlayışı borç ve faiz sarmalına hapsedilmiş ekonomik bir anlayıştır. Bu iktisadi anlayış, Türkiye’yi bir çıkmaza sürüklemiştir. Üretim ve istihdama dayalı bir anlayış yerine, faize borca dayalı bir yönetimle yola devam ederseniz bir sonuca ulaşamazsınız. Türkiye’nin içinde bulunduğu iktisadi potansiyel harekete geçirilemedi. Bugün THY ve Çaykur gibi kurumların gelirleri ipotek ettirilerek dışarıdan borç alınıyor. Bu gidişata bir dur demek lazım. Kendi kaynaklarımızın harekete geçtiği ve üretime dayalı bir ekonomi anlayışı sağlanmalı. Mevcut anlayışı değiştirmezseniz, Yeniden Refah Partisi’nin kadroları bunu değiştirecektir.

DIŞ POLİTİKADA BÜYÜK SIKINTIMIZVAR
Dış politikada da çok büyük sıkıntımız var. Türkiye’nin beka problemi Şam’da, Kabil’de ve Bağdat’ta başlıyor. Müslüman ülkelerin bulunduğu durum beka sorununun bir göstergesidir. Erbakan hocamız siyonizim derken kulak arkası edenler, İslam coğrafyasında akan kana bir kez daha bakmalılar. Biz Yeniden Refah Partisi olarak diyoruz ki bütün hastalıkların altında yatan neden dünya siyonizmidir.. Siyonizm’in Türkiye ve dünya için büyük tehdit olduğunu belirten Emanetoğlu, Siyonizm’in düzeni olduğunu, Türkiye'nin de bu sömürgeci anlayışın hedefi olduğunu iddia etti. Türkiye'nin yeteri kadar üretmeyen bir ülke olduğunu öne süren Emanetoğlu, şunları kaydetti: "Üretimi artıracak hamleler yapmıyoruz. Siyonizm’in Türkiye ve dünya için büyük tehdit olduğunu belirten Emanetoğlu, ’Hiç düşündünüz mü, Ortadoğu’nun sömürücü güçlerin ileri karakolu İsrail bayrağı neyi temsil ediyor.? Bu bayrak, iki mavi şerit arasındaki bir altıgenden oluşmakta. Resme baktığınız zaman zaten bu net olarak görülmekte. Bu iki şerit Fırat ve Nil nehirlerini temsil etmektedir. Filistinlilere yıllardır kan kusturan, topraklarını işgal eden Siyonistler, güya bu toprakların kendilerine ait olduklarını anlatmaya çalışmakta, bu bayrak ile... Bu kadar açık iki nehir arasını kendilerine vaat etmişler... Bir de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) ve bayrağının anlamına bakalım mı? Dikkat; KKTC bayrağında da yine aynı Fırat ve Nil nehri şeritleri var ama bu sefer arasında İsrail altıgeni değil Türk Ay Yıldızı var... Belki bilmeyeniniz vardır diye hatırlatmakta yarar görüyorum; KKTC bayrağına bu şekli veren bizzat Milli Görüş Lideri ve Refah-Yol Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocadır. Peki, ne anlatılmaya çalışılmıştır, bu bayrakla “Burada, bu topraklar bizimdir” mesajını vermiştir, Erbakan Hoca, aynı şekilde kendi imzasında da bu şeritlere yer vermiş ve arasına kendi ismini yazmıştır. “Ben yaşadığım sürece bu toprakları vermeyeceğimG-20’nin masasında oturursanız beka problemini çözemezsiniz. Yeniden Refah Partisi kurulduğu günden bu yana çalışmalarını sürdürüyor. Kapı kapı gezerek vatandaşlarımıza anlatıyoruz. Bize ne kadar ambargo uygulanırsa uygulansın Genel Başkanımız Fatih Erbakan’la söylediğimiz tüm projeleri adım adım gerçekleştireceğiz. İslam birliği öncülüğünde yeni bir dünya düzeni oluşturacağız. Türkiye’de seçimler 2023’e kalır mı diye tartışmalar ufak ufak yapılmaya başlandı. Bir erken seçimi biz beklemiyoruz. Bununla birlikte Türkiye kırılgan bir ülke. Son Cumhurbaşkanlığı seçimi 1,5 sene erken yapıldı. Bugün olmaz dediğimiz seçim, yarın karşımıza çıkabilir. Eğer milletimizin nefes alacağı bir ortam oluşmazsa iktidar olarak da sıkıntı yaşarsınız. Dedi. 

Kaynak: (GHS) - GEBZENİNSESİ GAZETESİ HABER SERVİSİ Editör: Mustafa Can
 
Etiketler: Kılıç:, “Bu, Gidişata, , Dur, Demek, Lazım”,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
sanalbasin.com üyesidir
Özlü Sözler
Emanet ehline verilmez ise, o topluluğun kıyameti yakındır..


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 3
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı