Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 23:49 Bu haber 133 kez okundu
 
"Hizmet Yarışından Yanayım"
AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Tıbbi ve Aromatik Bitki Üretimi Projesinin” Türkiye’ye örnek olacağını belirterek, “Algı savaşı yerine hizmet için yarışalım. Bu proje tarım üreticilerimiz için kaçırılmayacak bir fırsat” dedi.
SİYASET Haberi


ÜLKE EKONOMİSİNE KATKISI 300 
MİLYON DOLARIN ÜZERİNDE


Ülkemiz sahip olduğu ekolojik koşullar sebebiyle birçok bitki türünün ana vatanı konumunda. 11 binin üzerinde bitki çeşitliliği ile büyük bir zenginliğe sahip Türkiye’de, tıbbi ve aromatik bitkiler, bu zenginliğin önemli bir parçası. Onlarca çeşidi ticarete konu olan tıbbi ve aromatik bitkilerin ihracatından Türkiye yıllık 300 milyon dolardan fazla kazanç sağlıyor. Gıda, sağlık, kozmetik gibi çok geniş kullanım alanına sahip tıbbi ve aromatik bitkilerin ilimizde üretimiyle ilgili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önemli bir proje başlattı. Buna göre üreticilere işleme tesisi, araç, bitki fidesi ve gübre yardımı sağlayan, alım garantisi veren ve 5 yılda 28 milyon TL kazanç sağlaması beklenen bu projenin Türkiye’ye örnek olacağını belirten AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, şunları söyledi:


“TARIM ÜRETİCİMİZ 
BU FIRSATI KAÇIRMASIN”


“Türkiye’de ‘Tıbbi ve Aromatik’ bitki üretimine bu hamlesiyle en büyük desteği sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ı öncelikle kutluyorum. Bu projenin yalnızca ilimizde değil, Türkiye’de bu alanda yeni bir dönemi başlatacağına inanıyorum. Coğrafi yapısı ve iklimi düşünüldüğünde ilimiz dış ticarette 300 milyon doların üzerinde kazanç sağlayan tıbbi ve aromatik bitki üretiminde bir merkez haline gelecektir. İşleme tesisinden, araç ve fide yardımına kadar her türlü desteğin sağlandığı bu projeye yerli üreticilerimizin sahip çıkmasını bekliyorum. Bu proje pilot bölge olarak Kandıra’da başlayacak ama bütün ilçelerimize kısa sürede yayılacağından eminim. İlk aşamada 5 yıl içinde 28 milyon TL yerli üreticimize katkı sağlaması çok önemli bir kazanç”.


“ALGI SAVAŞI YERİNE HİZMET 
YARIŞINDAN YANAYIM”


“İlimiz bulunduğu konum itbariyle yalnızca tarımda değil, sanayi ve turizmle de öne çıkıyor. Bu topraklarda sanayinin temeli Cumhuriyet’in daha kuruluş yıllarında atıldı. Bu nedenle tarımın yanında sanayi ve turizmi de günümüz şartları ve ihtiyaçlarıyla birlikte ele almak zorundayız. Sanayi yok, olmasın diyemeyiz. Kocaeli, yıllar önce vahşi bir sanayileşmeyle doğasını kaybetme noktasına gelmişti. Denetimler yeterince yapılmıyordu. Denizi kirli, dereleri zehir akan bir şehirdi. Özellikle Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin yaptığı çalışmalar neticesinde havası ve denizi daha temiz, doğasıyla kucaklaşmış; bunun yanında sanayi yatırımları da devam eden bir şehir konumuna geldi. Şehrimizin geleceği için atılan her adımı biz siyasetin üzerinde, hatta siyasetin dışında kabul ediyor, algı savaşları yerine hizmet yarışını önceliyoruz. Yapılan her işe karşı çıkmak, kaos yaratmak ne ülkemize ne de bize hiçbir kazanç sağlamaz”.


“SEÇİLDİĞİ GÜNDEN BU 
YANA ŞEHRİ İÇİN ÇALIŞIYOR”


“Üstelik bu tür tartışmaların yatırımcıya da, istihdam bekleyen milletimize de haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bizim amacımız hizmet üretmek, ekomiye ve istihdama katkı sağlamak olmalıdır. Yatırımların yasaya uygun, gerekli şartları yerine getirdiğini sorgulayarak buna izin verecek yer siyaset değil, kurum ve kuruluşlar olmalıdır. Sağduyulu olup, birbirimize güvenmemiz gerekir. Bu anlamda seçildiği günden bu yana şehrimize değer katmak için gece-gündüz uğraşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı bir kez daha kutluyor, Tıbbi ve Aromatik Bitki Üretimi Projesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum”.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: "Hizmet, Yarışından, Yanayım",
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
sanalbasin.com üyesidir
Özlü Sözler
Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 3
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı