Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 11:18 Bu haber 119 kez okundu
 
GEBZE REFAH'TA ŞUBAT HAREKETLİ GEÇECEK
Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Ocak ayı ilçe divanı yoğun bir katılımla gerçekleşti.
GEBZE Haberi


İlçe Divanı’na; İl Başkan Yardımcıları, Maşaallah  Söğüt, Süleyman Kabaca,Kamil Tokgöz,  Şahin Karagöz ve İl yönetim Kurulu üyeleri,İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Geçlik Kolları ve Mahalle yönetimleri katıldı.

 

 

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan divanda selamlama konuşmasını Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç yaptı. Kılıç konuşmasında ilgiden dolayı tüm ilçe yönetimi ve mahalle yönetimlerine teşekkürlerini iletti.

 

Önümüzde iki önemli program var Buradan ilçe yönetimimize ve mahalle yönetimlerimize  hedefler  koyuyoruz.   Seninleyiz    Kudüs Mitingine en az 15 Otobüs ile katılım sağlamalıyız. 27Şubatta İzmit’te Erbakan Hocamızı anma programında da 50 Otobüsle Erbakan Hocamıza vefa borcumuzu ödemeliyiz dedi.

 

 

Engin Kılıç’ın ardından söz alan İl Eğitim Birim başkanı Maşallah Söğüt Milli Görüş Prensipleri konulu bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında Söğüt;

Milli Görüş; ahlak ve maneviyatı ön planda tutan, maddi ve manevi kalkınmaya önem veren, Kur´an ve sünnet ışığında yol alan, nas olmayan konularda istişareye başvuran, emaneti ehline veren, İslam kardeşliğinden vazgeçmeyen, yerli ve milli düşüncelere değer veren, insan fıtratına uygun olan bir görüştür.

         Milli Görüş; Fertlerin, toplumların, partilerin, cemaatlerin tekelinde olan bir görüş değildir. Tek -tek fertleri kucaklayan,  toplumlara istikamet veren hakkın yanında, batıl ile mücadele eden siyasi bir projesidir.

         Milli Görüş; Temelde ülkemiz insanlarının mutluluğuna, İslam dünyasının huzuruna, dünya insanlığının barışına, dünya ve ahret işlerinin birlikte yürütülmesine önem veren maneviyat ağırlıklı bir siyasi görüştür.

Milli Görüşçü; Yol arkadaşlarına ve diğer Müslümanlara ilgisiz ve soğuk davranmamalıdır. Büyüklerine karşı saygılı, küçüklerine karşı şefkatli olmalıdır. Dernek, cemaat, vakıf, tarikat, sendika, sivil toplum örgütleriyle samimi ilişkiler kurarken çok dikkatli olmalıdır. Siyasi muarızlarını alt etmek için fütursuz, temelsiz yalan, yanlış haberlere, doğrulanmamış iddialara gündeme taşıyarak topluma ve gelecek nesillere kötü örnek olmamalı, her zaman ağırbaşlı ve vakur olmalıdır.

Milli görüşçü; Hak etmediği hiçbir görevi talep etmeyen, ehli olmadığı halde kendisine bir görev verildiğinde, görevi iade edebilen,  görevin ehli olan kişiyi biliyorsa, o kişiyi yetkili makamlara bildirme gibi bir görevinin olduğunu bilen ahlak sembolü bir insandır. Milli görüşçü;  her şart altında, Yüce Allah´ın emrettikleri helalleri yaşamaya, yaşatmaya, tebliğ etmeye, haramlardan sakınmaya ve sakındırma gayretli olmalıdır.  üzerinde vazife olmayan işlere ve görevlere balıklama atlamamalıdır.

Bay ve bayan her bir fert,  haram ve helal hudutlarına son derce dikkat etmelidir. Meseleyi özetleyerek toparlarsak, Milli Görüşçüyüm diyen kişiler,  konuşurlarken çok dikkatli olmalıdırlar. Maksadını aşan, toplumu geren ve parçalayan tefrikaya sebep veren ifadeleri kullanmaktan sakınmalıdırlar. anlama  geldiğini anlamadan, hamasetle kullandıklarına şahit olmaktayız dedi.

Kaynak: Editör: Mustafa Can
 
Etiketler: GEBZE, REFAH'TA, ŞUBAT, HAREKETLİ, GEÇECEK,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
sanalbasin.com üyesidir
Özlü Sözler
Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 3
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı