>
Haber Detayı
12 Şubat 2021 - Cuma 00:16 Bu haber 1561 kez okundu
 
gebze hava tahmini gebze kar yağışı darıca hava tahmini çayırova hava tahmini beylikbağı hava tahmini yakup kara hava tahminci
Hava Tahminci Yakup Kara'nın gazetemize özel yaptığı açıklamada: ''Tahminime başlamadan önce gelecek olan sistemin ismini biz amatör taminciler #Erenkısmet sistemi koyduk. Eren arkadaşınız ciddi bir hastalık ile savaşıyor ve iyi dileklerinizi bekliyor''.dedi
GÜNDEM Haberi
gebze hava tahmini gebze kar yağışı darıca hava tahmini çayırova hava tahmini beylikbağı hava tahmini yakup kara hava tahminci

Hava Tahminci Yakup Kara'nın gazetemize özel yaptığı açıklamada: ''Tahminime başlamadan önce gelecek olan sistemin ismini biz amatör taminciler #Erenkısmet sistemi koyduk.
Eren arkadaşımız ciddi bir hastalık ile savaşıyor ve iyi dileklerinizi bekliyor''.dedi


 Kara şöyle devam etti: ''Evet gelelim havala tahminimize uzun süredir bahsettiğimiz sistem artık geliyor!


Bugün  Cuma günü hava çok soğuk 18-19 derece birden ani düşüş ile birlikte kısa süreli karla karışık yağmur, zaman zaman kar şeklinde bir yağış olacak.

Cephe agresif hareket ettiği için yağış kısa sürecek hızlı hareket edecek.


Cumartesi için ise yağış yok. Hava parçalı çok bulutlu ve soğuk olacak.

Asıl kar yağışı Pazar günü kutuplardan sarkan soğuk hava dalgası, Marmara bölgesinin çoğu noktasında yoğun ve sıkı kar yağışları olacak.

Pazartesi geç saatler'de ara verecek olan  yağış daha sonra,yerini deniz destekli kar yağışlarına bırakacak ve yaklaşık 1 hafta bizim ile birlikte kalacak.

Kar miktarının 20-60 cm arasında olmasını bekliyorum.


Önümüzdeki hafta bölgemizde ağır kış şartları etkili olacak. Bu konuda afet kordinasyon merkezide gerekli uyarıları yaptı.

Ciddi önlemler alınması şart. Hayatı olumsuz yönde etkileyecek bir durum.


 Kısa ve özet'le kar fırtınası ve soğuk havalara şartlarına karşı tehbirli olunmalı. Elektrik kesintileri ve ulaşım konusunda aksamalar  yaşanabilir.


Lütfen sokak hayvanlarını unutmayalım. Bu arada Galatasaray  ve Kasımpaşa arasında oynanacak olan  maçını tarihi mutlaka ya bir gün öne çelilmeli  yada başka bir tarihe ertelenmeli. Aksi taktirde maçın oynatmayacak seviyede kar yağışı bekleniyor''.dedi

Kaynak: Editör: GSH gebzeninsesi.com haber servisi
Yorumlar
Haber Yazılımı