>
Haber Detayı
13 Kasım 2020 - Cuma 10:32 Bu haber 1660 kez okundu
 
Erdoğan 4 yıl sonra Efkan Ala'yı neden göreve getirdi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Efkan Ala'yı tekrar göreve getirmesiyle ilgili çarpıcı bir iddia gündeme getirildi.
SİYASET Haberi
Erdoğan 4 yıl sonra Efkan Ala'yı neden göreve getirdi?

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Efkan Ala'yı tekrar göreve getirmesiyle ilgili dikkat çeken açıklamada bulundu. 

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 4 yıl sonra yeniden AKP Genel Başkan Yardımcısı olarak atadığı Efkan Ala‘nın doğrudan Gelecek Partisi’nin Doğu ve Güneydoğu’daki yükselişini durdurmak için yapılan bir görevlendirme olduğunu söyleyen Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Ala’nın mesaisinin büyük bir bölümünü Kürt şehirlerinde harcayacağını öne sürdü.

 

 

Kiraz, Efkan Ala'nın yeni görevlerinden birinin de dindar Kürtler ile Erdoğan arasında yeniden bağ kurmak olduğunu ifade ederek, “Ala’nın görevi dindar Kürtler ile Erdoğan arasındaki bağı yeniden kurmak olacaktır.

 

 

Erdoğan çok net bir şeklide görüyor ki Güneydoğu’da ve Doğu’da hatta metropolde yaşayan dindar Kürtlerde Gelecek Partisi’nin inanılmaz derecede bir yükselişi var.” dedi. 

 

 

Öte yandan Özkiraz, Berat Albayrak'ın istifası sonrası Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Lütfi Elvan’ın geçmişte Ahmet Davutoğlu’yla çok yakından çalışmış biri olduğuna da dikkat çekti.

 

 

Kaynak: patronlardunyasi.com

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı