Haber Detayı
01 Şubat 2020 - Cumartesi 14:07 Bu haber 191 kez okundu
 
D-8 BAKANLIĞI KURULSUN
Yeniden Refah Partisi Gebze ilçe teşkilatı'nın organize ettiği ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin'ın konuşmacı olarak katıldığı Ortadoğudaki Gelişmeler Konulu Konferansı Gebze Kültür Merkezinde gerçekleşti.
GÜNDEM Haberi


Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda İlçe Başkanı Engin Kılıç ve İl Başkanı Mehmet Aras selamlama konuşmaları yaptılar.

 

 

Türkiye’nin yıllardan beri kapısında beklediği Avrupa Birliği, Avrupa’da artık siyasi arenada söz sahibi olan ve yabancı düşmanlığı retorikleriyle ön plana çıkan radikal siyasi akımların etkisiyle Türkiye’yi bağrında barındırması söz konusu değildir. Bu nedenle, Avrupa Birliği’nin bundan böyle Türkiye’ye karşı içi boş söylemlerden daha fazla bir şey ifade etmeyeceği gerçeğini göz ardı etmemek gerekir kanaatini taşıyoruz.

Bu gerçekten hareketle, Türkiye’de nabza göre şerbet vermeye çalışan ve birçok konuya el atan Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın, asıl yapması gereken şey, Avrupa Birliği Bakanlığı’nı bir an önce lağvetmesi ve yerine D-8 Bakanlığı’nı ihdas etmesi kaçınılmaz bir gereklilik olsa gerek.

 

 

ABD ayaklı bir çözüm için Kuzey Doğu Suriye’de öngörülen güvenlik mimarisinin(güvenli bölge) şekillenmesinde örümcek ağı örgülü yeni bir sorun üretme merkezine karşı hükümet, toplumun beklentileri ölçüsünde hareketle Türkiye inisiyatifli güçlü bir politik irade ortaya koyması artık kaçınılmazdır.

 

 


Bunun dışında Capitol Hill tarafından önerilen yapısal ve stratejik çözüm yaklaşımları, ABD perspektifli olmaktan öteye gidemeyeceği gibi, Türkiye’ye karşı yeni kriz kuşağı oluşturmaya yönelik derin ve kalıcı etkiler bırakabilecek tuzaklarla dolu düzeydedir. Türkiye, güçlü bir güven platformu bağlamında bölgedeki güvenliğini önceleyen çözümleri ortaya koyamadığı müddetçe bölgede sulh ve sükûndan bahsetmek pek mümkün olmasa gerek.
Bu nedenle,hükümetin Ortadoğu’daki sorunlara taraf olmaktan çok, Türkiye öncülüğünde, D-8 vizyonlu çözüme taraf olması yönünde güçlü adımlar atmasını ve tüm bölge ülkelerini kapsayacak alternatif aksiyoner bir yaklaşımla “barış-kardeşlik platformu” oluşturmasını zaruri görüp, bölgemizde ileriye yönelik çatışmaların çözümleri de bu yönde mümkün kılınabilir bir pratiğin ortaya çıkabileceği kanaati içerisindeyiz.

 


Dışa bağlı çok yönlü karar mekanizmalarının ortaya koyacakları tek yanlı ve yeni çatışma ortamlarını tetiklemeye yönelik yaklaşımlarla bölgemizde yeniden istikrarın sağlanması asla mümkün görülmemektedir.

 

 

Bu noktada Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, sadece kınama ve telin etme yerine, Birleşmiş Milletler nezdinde ve uluslararası hukuk çerçevesinde gerekli fiili adımları atmalıdır. Ve daha da önemlisi tüm bu sorunların asıl çözümü olan D-8 Organizasyonu'nun kuruluş amaçlarına uygun şekilde çalışması ve 'D-60' hedefine bir an evvel ulaşılması için çaba sarf etmelidir. Biz Yeniden Refah Partisi olarak böyle bir karara şiddetle karşı olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. İşgalci israilin, işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria başta olmak üzere, 1967 Savaşı'ndan bugüne kadar işgal ettiği alanları ve Müslümanların kutsalı olan Kudüs'ü tamamen Siyonist israil egemenliği altına alma girişimini şiddetle telin ediyoruz. Milli Görüş Lideri Merhum Erbakan Hocamızın meşhur sözünü tekrar ediyoruz; Amerika israili bu kadar seviyorsa, kendi eyaletlerinden bir tanesini israile versin.dedi.

 

 

 

Bu heyecanlı kalabalıkları  gördükçe içimizdeki azim dahada çoğalıyor ve Milli Görüş davasının hem Türkiye’de hem de İslam Aleminde iktidarda olması için çalışma gayretimiz artıyor. İslam Aleminin içinde bulunduğu sıkıntılar karşısında Müslüman liderlerin hareketsiz ve sessiz durması maalesef çok üzücü. Bugün Amerika devlet başkanı İsrail artık iki devletli çözüm istemiyor ve Filistin’i tamamen yok etmek istiyor. Şimdi bu gerçekler ortadayken bizim elbette durmaya vaktimiz yok. İnşaallah Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’la birlikte tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırılacak adımları atacağız. 8 Şubat’ta Sakarya Kent Meydanında Saat:14:00’te yapılacak olan Seninleyiz Kudüs Mitingine tüm  Gebzelileri bekliyoruz. Dedi Konuşmanın ardından İl Başkanı Mehmet Aras ve İlçe Başkanı Engin Kılıç, Doğan Bekine Plaket  verdi.

 

Kaynak: Editör: Mustafa Can
 
Etiketler: D-8, BAKANLIĞI, KURULSUN,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
sanalbasin.com üyesidir
Özlü Sözler
Verilen emaneti yerine getirmek, en üstün doğruluktur.


HZ.EBUBEKİR (R.A)
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 3
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı