Haber Detayı
09 Aralık 2018 - Pazar 16:13
 
çayırova necmettin erbakan kültürmerkezi -çayırova haberleri
Belediye içi programları dışında her zaman projelerin başında olan, yapılan her bir yatırımı birebir takip eden başkan Demirci, yoğun bir hafta sonu programını geride bıraktı.
ÇAYIROVA Haberi


Başkan Demirci’nin Hafta sonu Mesaisinde Gündem Yatırımlar Oldu

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, hafta içi katıldığı birçok etkinlik ve çalışmanın dışında hafta sonunu da yoğun bir program uygulayarak yatırımlara ayırdı. 2018 yılı içerisinde başlayan projelerin son durumlarını yerinde değerlendiren Demirci, yatırım gezisine ek olarak üstyapı çalışmalarında da incelemelerde bulundu.

 

Demirci, “Trafik Eğitim Parkı Tamamlanıyor”

Belediye içi programları dışında her zaman projelerin başında olan, yapılan her bir yatırımı birebir takip eden başkan Demirci, yoğun bir hafta sonu programını geride bıraktı. Açılış ve ziyaretlerin olduğu hafta sonu programında belediye yatırımlarına da ağırlık veren ve ilk değerlendirmesini kısa bir süre sonra hizmete sunacakları Trafik eğitim Parkı’nda gerçekleştiren Demirci, projenin bu ay içerisinde tamamen bitirileceğini belirtti. Trafik Eğitim Parkı ile ilçede ve bölgede önemli bir yatırımı yerine getirdiklerini vurgulayan Demirci, projenin maliyetinin yaklaşık olarak 2,5 Milyon Lirayı bulduğunu söyledi.

 

“Tam Donanımlı Bir Tesis İnşa Ettik”

Akse Mahallesinde Çayırova İmam Hatip Lisesi yanında 8 dönüm alanda modern fiziki yapısıyla ve tam donanımlı bir şekilde konuşlandırılan tesisin çok kısa bir sürede tamamlandığını vurgulayan Demirci, proje ile Çayırova’da eğitim görenöğrencilerde trafik bilinci oluşturulmasını hedeflediklerini söyledi. Uygulamalı olarak trafik kurallarının daha küçük yaşlarda öğrenilmesi, trafikte empatik düşünebilen bir gençliğin meydana çıkmasına katkı sunulması amacıyla ilçeye kazandırılan tesiste her yıl 5.000 öğrenci ile uygulamalı trafik eğitimiverleceğini de ifade eden Demirci, tesis içerisinde 350 metre bisiklet parkuru, 800 metre sürüş parkuru, 400 m2 trafik eğitim binası, 120 m2 çocuk oyun alanı, 180 m2 amfi ve 2500 m2 yeşil alan bulunduğunu, ayrıca yaya geçitleri, yaya üstgeçitleri, sinyalize kavşak, kontrolsüz kavşak, dönel kavşak, hemzemin geçit, tünel, kasisli yol, otobüs durakları, alt geçit, üstgeçit, hastane, itfaiye ve okul geçişleri gibi eğitim alanlarınında yer aldığını belirtti.

 

Demirci; “Erişler Şelaleli Meydanda Büyük İlerleme Kaydettik”

Yatırım turuna Erişler Şelaleli Semt Meydanı ve Sosyal Tesis inşaatında devam eden Demirci, 4900 m2 alan üzerine inşa edilen projenin tamamlanmasına çok az bir zaman kaldığını söyledi. İçerisinde 450 m2 şelale yüzeyi, 250 m2 süs havuzu, 320 m2 kafeterya, 120 m2 çocuk oyun alanı, 1800 m2 sert zemin ve 2500 m2 yeşil alan bulunacak tesisin büyük bir bölümünün tamamlandığına dikkat çeken Demirci, bölgeye değer katacak bir yatırımı daha tamamlamak üzere olduklarını söyledi. Şelalesiyle ön plana çıkacak olan projede sosyal tesisler olarakta hizmet verileceğini aktaran Demirci, Çayırova’nın yeni bir meydana daha kavuşacağını söyledi.

 

“Kocaeli’nin En BüyükKültür Salonu”

Yatırım turunun yanı sıra üstyapı çalışmalarına da ağırlık veren Demirci, hava şartlarının iyi olduğu her gün üstyapıda hamleler gerçekleştirdiklerini söyledi. Emek ve İnönü Mahalleleri’nde devam eden çalışmaların yanı sıra Akse Mahallesi’nde Trafik Eğitim Parkı çevresindeki üstyapı çalışmalarını da inceleyen Demirci, haftasonu programında Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi içerisinde devam eden çalışmalarıda değerlendirmeyi ihmal etmedi. Kocaeli’nin en büyük Kültür Merkezi olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin içerisindeki dev konferans ve kültür salonunun tamamlanmak üzere olduğunu aktaran Demirci, 2 katlı olarak inşa edilen salonun kişi kapasitesinin 850 olduğunu söyledi.

 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ndeki incelemelerin ardından Emek Mahallesi Veysel Karani Caddesi üzerinde bulunan Diş Kliniğinin açılışını da gerçekleştiren Demirci, daha sonra hafta sonu programını bir dizi ziyaretlerle sürdürdü.

Kaynak: Editör: Mustafa Can
 
Etiketler: çayırova, necmettin, erbakan, kültürmerkezi, -çayırova, haberleri,
Haber Videosu
Yorumlar
Anketler
Hürriyet ve Yavuzselim'de Kentsel Dönüşüm mü Olsun, Yerinde Dönüşüm mü Olsun ?
sanalbasin.com üyesidir
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16.
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı