Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 22:48
 
Çayırova meclisi olağanüstü toplandı
ÇAYIROVA Haberi


Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin başkanlığında gerçekleşen Mayıs ayı olağanüstü meclis toplantısında  kararlar oy birliği ile kabul edildi. Belediye Kültür Salonu’nda yapılan toplantıda konuşan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, virüsle mücadele sürecinde belediyenin yaptığı çalışmalarla ilgili meclis üyelerine bilgiler verdi. Meclis üyelerinin gündem dışı konuşmalarının ardından gündem maddelerine geçildi.

                

 Olağanüstü meclis toplantısında, taşınmazlardaki belediye hisse satışlarında 19.03.2020 tarihinde ve 3 ay sonrasına kadar olan dönemde vadesi gelmiş ve henüz ödenmeyen taksit bedellerinin 3 ay ertelenmesine karar verildi. Belediyece kiralanmış, faaliyetleri durdurulan işyerlerinden kira bedeli alınmaması ve kapalı kaldıkları süre kadar sözleşme sürelerinin uzatıldığı toplantıda, belediyenin kiraladığı, zorunlu olarak kapatılmamış ancak bu süreçte faaliyette bulunmayan işletmelerin kira bedellerinin 19.03.2020 tarihinden itibaren 3 ay tahsil edilmemesi kabul edildi.

Toplantıda, Cumhuriyet Mahallesi, Tuna Caddesi üzerinde bulunan Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezindeki 1, 2, 3 ve 4 no’lu dükkanların 10 yıl süre ile kiralamak üzere encümene yetki verildi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ücret tarifelerinde yer alan yol katılım bedellerinde indirim yapılmak suretiyle revize yapılmasının kararlaştırıldığı olağanüstü meclis toplantısında, pandemi ile mücadele kapsamında acilen ihtiyaç duyulan, fakat meclisin yetkisinde olan bazı kararların meclisin olağan toplantısı beklenmeksizin belediye encümenince alınması ve meclisin ilk olağan toplantısında meclise sunulması kabul edildi.

Toplantının ardından virüsle mücadele sürecinde belediyenin yaptığı çalışmalarla ilgili meclis üyelerine detaylı bir sunum yapıldı.

 
Kaynak: Editör: Çepni Mustafa Can
 
Etiketler: , Çayırova, meclisi, olağanüstü, toplandı, , , ,
Haber Videosu
Yorumlar
sanalbasin.com üyesidir
Özlü Sözler
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 3
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı