Haber Detayı
28 Kasım 2018 - Çarşamba 18:36
 
Çayırova belediyesi haberleri çayırova beloediyesi sondakika haberleri
Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Özgürlük Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi’ndeki esnaf ve vatandaşların düzenlemiş olduğu kahvaltı programına katıldı.
ÇAYIROVA Haberi


Başkan Demirci, Uğur Mumcu Caddesi Esnafıyla Buluştu

 

Vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen Demirci, burada yatırımlar hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.

 

Öz Çayırova Restorantta düzenlenen kahvaltı öncesinde bir süre dükkanlara girerek esnaflara hayırlı işler dileyen başkan Demirci, ziyaretlerinin ardından düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Esnafların ve vatandaşların bulunduğu kahvaltılı programda talepleri dinleyen Demirci, halkla sürekli istişare içerisinde olmanın çok önemli bir etken olduğunu söyledi.

 

Demirci, “Vatandaşlarımızın Fikirleri Bizim İçin Önemli”

 

Belediye içindeki çalışmalar dışında haftanın 7 günü vatandaşlarla ve esnaflarla bir araya gelmeye özen gösterdiklerini aktaran Demirci, 4,5 yılda bu geleneği kendilerine görev edindiklerini söyledi. Çayırova’nın dört bir yanında yaptıkları yatırımlar esnasında sürekli halkla iç içe olarak olumlu yada olumsuz tepkileri birinci elden ölçtüklerini vurgulayan Demirci, Çayırova’nın değişim sürecinde gelen her bir talebi önemsediklerini, yatırımlarda bunlara da yer verdiklerini belirtti.

 

“Çayırova’mız İçin Dolu Dizgin Çalıştık, Çalışıyoruz”

 

Halkla sürekli istişare içinde olmanın bir belediye başkanına çok şey kattığını vurgulayan Demirci, “İlçemizde sürekli hareket halindeyiz. Gerek yatırımlarımız olsun, gerekse de diğer çalışmalarda vatandaşlarımızın fikirlerini alıyoruz. Ortak akılla diye nitelendirdiğimiz yönetim şeklinde sosyal belediyeciliği her zaman ön planda tutuyoruz. 7 gün 24 saat, dolu dizgin çalıştığımız bu görevimizde sabah dükkanını açan esnafımıza hayırlı ve bol kazançlar dilerken, işe giden vatandaşlarımıza, okula giden öğrencilerimize dileklerimizi de iletmeyi ihmal etmiyoruz. Bugün burada olduğu gibi diğer mahallelerimizde de hem esnafımızla hem de o bölgemizin vatandaşıyla bir araya gelerek, fikir alışverişinde bulunuyoruz. 2014 yılı Mart ayında söylediğimiz gibi her bir fikri önemsiyoruz. Gelen talepleri değerlendirerek, projelerimize yön veriyoruz.” dedi.

 

“200 Yataklı Devlet Hastanesini İlçemize Kazandıracağız”

 

Gerçekleşen programda yatırımlarada değinen Demirci, “Çayırova’mız geride bıraktığımız sürede büyük bir değişimi yaşadı. Her alanda hizmet üreten, çevresinde güven veren bir belediye oluşturduk. Esnafının gönül rahatlığıyla iletişim kurabildiği, vatandaşının her zaman gelip işlerinde kolaylık görebildiği bir yapı ortaya koyduk. 4,5 yılda 450 Milyonluk yatırımıda bu sayede yaptık. Halkına değer veren, kronikleşen sorunlardan kaçmak yerine sorunun çözümü için konuya eğilen bir hizmet anlayışıyla çalıştık. Altyapıdan üstyapıya, ulaşımdan çevreye, eğitimden sağlığa, sanattan spora ve sosyal, kültürel alanlara çok ciddi hizmetler kazandırdık.

 

Her yıl katlayarak devam ettiğimiz hizmet seferberliğimizde bu yılda boş durmadık. 2 yeni semt meydanı ve sosyal tesisler inşa ettik, birini hizmete sunduk diğeri ise kısa bir süre sonra kullanıma açılacak. Yine trafik eğitim parkını tamamladık. Bu yıl içerisinde başladığımız bir diğer projemiz ise Şifa Bağlantısı Geçiş Köprüsüdür. Çalışma hızla ilerliyor. Prestijli Caddelerimizin sayısını Tuna, Menderes ve Gaziler Caddeleriyle 15’e çıkardık. Dev yatırımlarımız ve vizyon projelerimizden olan Kent Meydanı için çalışmalara başladık. Kümeevler Camii projemizde başladı. Kısacası Çayırova’mızın neye ihtiyacı varsa hepsini masaya yatırarak, belirlediğimiz program çerçevesinde ilçemize kazandırdık. Önümüzde 2 dev yatırımız daha var. Biri küçük sanayi sitesi diğeri ise 200 yataklı modern bir devlet hastanesi. Bu projelerimizede başlayacağımızın müjdesini vermek istiyorum.” dedi.

 

“4,5 Yılda 80 Proje İnşa Ettik”

 

Planlanan ve devam eden yatırımlar hakkında bilgilendirmelerde bulunduktan sonra Çayırova’nın 4,5 yılına da kısaca değinen Demirci, “Bugüne kadar ilçemizde 80 projeyi tamamladık.

 

Semt Konakları, Kent Park, Kültür Merkezleri, kapalı spor salonları, yarı olimpik yüzme havuzu, kapalı semt pazarları, 4 yeni okul, modern aksi durakları, mezarlık hizmetleri, at binicilik ve cirit alanı, 35 yeni park, mesire alanları, prestijli caddeler, dev ulaşım yatırımları gibi daha birçok proje ürettik. Bu çalışmaları yaparken halkımızın ihtiyaçlarını da belirledik.

 

Her yıl dolu dolu yatırım yaptığımız bu sürede, sosyal belediyeciliği ön planda tutmaya çalıştık. İnsan odaklı hizmetlerimizle vatandaşımızın her zaman yanında olduk.” dedi.

Kaynak: Editör: Mustafa Can
 
Etiketler: Çayırova, belediyesi, haberleri, çayırova, beloediyesi, sondakika, haberleri,
Haber Videosu
Yorumlar
Anketler
Hürriyet ve Yavuzselim'de Kentsel Dönüşüm mü Olsun, Yerinde Dönüşüm mü Olsun ?
sanalbasin.com üyesidir
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16.
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı