Haber Detayı
22 Şubat 2020 - Cumartesi 11:58 Bu haber 149 kez okundu
 
AKAR O SORUNUN 7 YIL PEŞİNİ BIRAKMADI
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar bir otomobil firmasına ait hatalı araç şikayetlerini adım adım takip ediyor.
SİYASET Haberi


CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar bir otomobil firmasına ait hatalı araç şikayetlerini adım adım takip ediyor.

 

 İlk olarak 2013 yılında dönemin Gümrük Bakanı Hayati Yazıcı’ya soru önergesi vererek sorunu Meclis gündemine taşıyan Akar, kendisine verilen cevapta Bakanlığın başlatmış olduğu Müfettiş soruşturması sonuçları ve araçlarla ilgili yapılan uygulamaları da takip etti.

 

ARAÇLARI DEĞİŞTİRİLDİ

 

Bakanlık Müfettişlerinin yaptıkları incelemeler sonrasında 1576 dizel araç sahibinin şikayetleri sonrasında firma ile iletişime geçildiği, firmanın müracatta bulunan 1576 araç sahibinin 112’sinde bedel iadesi ve araç değişim yoluna gidildiği,34 adette davanın devam ettiği belirtildi. Bakanlık yetkililerin 1576 araç sahibinin hepsi ile irtibata geçilmesi ve sorunlarının çözülmesine yönelik kararı sonrasında firmanın tüm araç sahipleri ile irtibata geçtiği belirtti.

 

ŞİKAYETLER DEVAM ETTİ

 

Kendisine gelen aynı firmanın araç sorunlarını tekrar gündeme getiren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar 2018 yılı seçimleri sonrasında Bakanlık ve Cimer’den konuya ilişkin bilgi talep etti.

 

Bakanlık yetkilileri tekrar yapılan inceleme ve sonuçlarını CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’la paylaştı. Bakanlık cevabında Kasım 2018 tarihinde yağ eksiltme şikayetlerinin sayısının 3037 olduğunu belirterek firmanın referans seviyesinde olmamasına rağmen tüm şikayetleri dikkate alarak sorunlarının giderildiğini söyledi. Firma ayrıca 327 araç sahibinin araçlarında sorun olmamasına rağmen ısrarlı taleplerine ilişkin firma olarak bedel iadesi ve araç değişimini gerçekleştirdiğini açıkladı. Firma 3 araç modeli ile ilgili ayrıca 171 bin satışın gerçekleştiğini buna karşın 52 adet haklarında davanın devam ettiğini belirtirken yine müşterilerinin memnuniyetine yönelik 2496 müşterinin de motorlarının yenisi ile değiştirildiğini iletti.

 

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için konunun sonuna kadar takipçisi olduklarını yine bazı sorunların varlığının devam ettiğini bunu da ilgili Bakanlığa sorarak mağduriyetlerin giderilmesini talep edeceğini söyledi.

 

SORU ÖNERGESİN GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Mustafa Can
 
Etiketler: AKAR, O, SORUNUN, 7, YIL, PEŞİNİ, BIRAKMADI,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
sanalbasin.com üyesidir
Özlü Sözler
Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 3
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı