Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 10:46
 
Accenture GTÜ’de ‘Sayısal Tasarım Laboratuvarı’ açtı
Sanayi - Üniversite dayanışmasının en güzel örneklerinden biri hayata geçirildi. Accunture tarafından GTÜ’de yüksek teknoloji donanımlı laboratuvar kuruldu.
EĞİTİM Haberi


Strateji, danışmanlık, dijital, teknoloji ile operasyon alanında profesyonel hizmetler sunan Accenture firması, Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ)'ne ‘Sayısal Tasarım Laboratuvarı’ kazandırdı. Laboratuvarda öğrenciler, sayısal tasarım ve mantık derslerinde öğrendikleri devreleri tasarlayacak. Bunları hızlı bir şekilde değiştirilebilir donanımların (FPGA) içine atıp sonra da çalışmalarının doğruluğunu görebilecek.

 

Laboratuvar Açılış Töreni’ne GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taşkın Kavzoğlu, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erkan Zergeroğlu, Accenture Türkiye Genel Müdürü Nesrin Keçik, Accenture’den yöneticiler, ademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

 Açılış töreninde Nesrin Keçik, GTÜ ile iş birliği yapmaktan memnun olduklarını ifade etti. GTÜ’lü öğrencilerin tam donanımlı ve başarılı bir şekilde mezun olduklarının altını çizdi. Accenture firmasının eğitimde sorumluluk projelerinde yer alarak Türkiye’nin gelişimine katkı sunduğunu sözlerine ekledi. Rektör Aslan, laboratuvar açılışında desteklerini esirgemeyen Accenture firması yöneticilerine ve emeği geçenlere teşekkür etti. GTÜ’nün tam donanımlı ve başarılı mezun vermeye devam edeceğini ve bu konuda taviz verilmeyeceğini belirtti.

 

Accenture firması tarafından laboratuvar için üniversiteye 15 adet deney masası, tasarımların yapılacağı yazılımları kullanmak için 15 adet laptop, laptoplara bağlanabilen 15 adet Intel FPGA Geliştirme Kiti, FPGA içindeki devrelerini test edebilmek için, laptoplara bağlanabilen ve hem sayısal hem de analog ölçüm yapabilen USB osiloskoplar, gelişmiş ve yüksek hızda örnekleme yapabilen hem analog hem sayısal ölçüm yapabilen 2 adet RIGOL masaüstü osiloskop hibe edildi.

 

 Ayrıca Gömülü sistem gibi derslerde kullanılabilecek ARM tabanlı STM32 mikro denetleyici geliştirme kitleri ve 37 sensörden oluşan bir içeriğe sahip Sensör kitleri yine Accenture firması tarafından bağışlandı.

Kaynak: Editör: Mustafa Can
 
Etiketler: Accenture, GTÜ’de, ‘Sayısal, Tasarım, Laboratuvarı’, açtı,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
sanalbasin.com üyesidir
Özlü Sözler
Dert çekme boşuna hep gül de yaşa. Zulüm yolunda hakkı bul da yaşa. Sonu yokluk imiş madem bu dünyamızın, yok bil kendini özgür ol da yaşa…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 3
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı